Stary/a/e
Domyślne
Strategia na NL Holdem Hyper Turbo - 26-03-2013, 08:50
(#1)
Forsterite's Avatar
Since: Feb 2013
Witam,

Chciałem zapytać forumowiczów grających turnieje hyper turbo na 990 playersów na niskie wpisowe (0,02$) jaką obieracie taktykę i co myślicie o tego typu MTT?

Ja sam w początkowej fazie gdy mam monstera wchodzę od razu all-in i z reguły podwajam się na 2 fishach. Podobnie rozgrywam bardzo silne układy. Problrem pojawia się gdy nie mam byt grywalnych rąk, przeciwnicy podbijają a blindy rosną.

Do tej pory zagrałem jakieś 5 tego typu turniejów, raz będąc w kasie a raz opadając bardzo blisko niej (przegrałem pusha z A9 Ofs z cut-offa z K9 ofs )

Czy takie turnieje to jest opcja na powolne rozbudowywanie bankrolla czy tylko możliwość stracenia go? Dodam, że nie wpłacałem kasy i póki co mi się nie spieszy (Bazuje na 1,50 z turnieju dla początkujących )

Jakie formy rozbudowywania bankrolla byście polecali? Nie widzę poza hyper turbo innych mikro stawek, które by się nadawały.

Będę wdzięczny za rady co do strategii hyper turbo i bankrolla

Pozdrawiam

Stary/a/e
Domyślne
26-03-2013, 16:03
(#2)
Ryszard Pl's Avatar
Since: May 2012
Każda odmiana nadaje się na budowę rolla, jeśli wiesz co robisz. Nie grałem tych hyperów, ale mogę powiedzieć, że jeśli masz bankroll mniej niż $20 to 10 centowe 360 turbo mogą się nadać, a są łatwe w graniu. Jeśli masz około 20-25$ to warto spróbować 25 centowe 45 osobowe, sam na nich rolla budowałem i polecam. Co do taktyki, nie wiem jaka jest tam formuła, ale jeśli blindy rosną, a przeciwnicy zaczynają grać ostrożnie to zacznij im te blindy kraść co orbitę, a przede wszystkim poczytaj dużo o strategii grania sng i poszukaj jakichś filmików, może coś dobrego znajdziesz.

Stary/a/e
Domyślne
27-03-2013, 19:10
(#3)
lleperos's Avatar
Since: Sep 2011
Czeka Cię świetlana przyszłość, sam zaczynałem od tego typu turniejów mam sentyment więc postanowiłem coś napisać. Także zacząłem od 1,50 dolara od intelli. Zapewne jak raz byłeś w kasie to myślisz sobie że jest to łatwy sposób na zarobienie. Choć sam bodaj wygrałem z 2 tego typu turnieje to jest to dla mnie tylko zabawa. Zapewne są osoby które się w nich specjalizują. Jeśli chcesz być specjalistą to graj w nie. Jeśli jednak myślisz o czymś innym w przyszłości, o innej grze np grze w cashówkach, to jak najszybciej od nich uciekaj. Dla mnie ht to więcej szczęścia niż umiejętności, blindy tak szybko rosną że prawie zawsze preflop musisz zagrywać all in. Wariancja jest ogromna więc trzeba mieć sporego rolla żeby w nich grać. Tak czy siak da się w nich wygrać. Polecam tylko na początek i jak zbudujesz już rolla (np z 10 dolarów) to uciekaj w coś gdzie rozwiniesz swoje umiejętności. Pozdro i gl

Stary/a/e
Domyślne
27-03-2013, 19:17
(#4)
Kalamadei's Avatar
Since: Jan 2010
powiem Ci z autopsji jak chcesz sie nauczyc grac cokolwiek w formule hyperturbo musisz miec zelazne nerwy, swietny mindset,duuzo BI i nauczyc sie fazy push or fold (ze o tabelce Nasha nie wspomne- choc niby odnosi sie do HU- to przerobki sie swietnie nadaja do hyperow) pozdro

Stary/a/e
Domyślne
27-03-2013, 23:03
(#5)
Tararni's Avatar
Since: May 2010
Ja bym do budowania BR sobie ten typ turniejów jednak odpuścił.
Za duża wariancja, za małe zyski. Lepiej grać już MTT za 10/25 centów z $$ added z racji na przyjaźniejszą strukturę ograniczającą wariancję.
A Te HT zostawić sobie dla rozrywki, ewentualnie jako dopełniacz sesji.

Stary/a/e
Domyślne
01-04-2013, 12:17
(#6)
Noxylon's Avatar
Since: May 2010
bardzo profitowe, radze grac push/fold or poczatku turnieju

Last edited by Noxylon; 01-04-2013 at 12:20..