Stary/a/e
Domyślne
PLO Turnieje. - 14-12-2010, 21:46
(#1)
mad_pruszkow's Avatar
Since: Feb 2010
SilverStar
Mam pytanie, jak wygląda zagadnienie Kradzieży blindów w turniejach PLO? Jaki zakres rąk uprawnia nas do podjęcia tej próby. Czy system Hutchinsona ma jakieś zastosowanie do gry turniejowe PLO ?

Pytania są może banalne ale nigdzie nie znalazłem 100% satysfakcjonujących mnie odpowiedzi. Wdzięczny także bym był za napisanie przez ciebie jakiegoś artykułu na temat strategi turniejowej gry PLO.

Stary/a/e
Domyślne
17-12-2010, 00:45
(#2)
Goral's Avatar
Since: Oct 2010
Czesc,

Musze przyznac, ze o systemie Hutchisona slyszalem tylko pobieznie i musialbym sie wglebic. Jestem na EPT Praga, jak wroce to postaram sie wiecej napisac. Na pewno turnieje PLO to rzadka odmiana pokera. W PLO wariancja jest olbrzymia wiec czesc graczy PLO w ogole w turniejach nie gra bo uwaza to za strate czasu i loterie. Z tego co zauwazylem najlepsi gracze w MTT PLO jednak staraja sie ograniczac wariancje limpujac i grajac male pule pre flop i outplayujac gorszych graczy post flop. Kradziez blindow nie jest tak wazna, gdyz nie ma ante.

Przejrze co to ten Hutchison i napisze wiecej .

GL

Goral

Marcin "Goral" Horecki

Stary/a/e
Domyślne
17-12-2010, 03:06
(#3)
mad_pruszkow's Avatar
SilverStar
Wiem, wiem , że jesteś i trzymam kciuki za dobry wynik jutro, czyli aby udało się dostać z dobrym stackiem na FT. Powodzenia.

No właśnie zauważyłem różnice pomiędzy stolikami cashowymi a mtt dlatego to pytanie.
Dzięki.

Stary/a/e
Domyślne
24-12-2010, 13:53
(#4)
Goral's Avatar
Since: Oct 2010
Okay zerknalem na ten system, ciekawa sprawa ale wedlug mnie dla poczatkujacych (tak jak np tabelka rak startowych wg pozycji do Texasa) bo kazdy doswiadczony gracz i tak umie ocenic sile reki a do tego wezmie jeszcze pod uwage wielkosc stackow, pozycje graczy, zachowanie innych graczy do tej pory, image itd itp.

Generalnie traktowalbym PLO jako gre cash, jesli bedziesz w tym dobry to mozesz bawic sie tez w turnieje ale raczej jako dodatek niz glowne zajecie.

Jesli zas chodzi o kradzieze blindow itd to musisz sam wyczuc, tak samo jak samemu ocenia sie kiedy warto krasc w Texasa, wiec wiecej w sumie zalezy od sytuacji przy stole, rodzaju przeciwnikow, struktury wyplat, wielkosci efektywnych stackow (czyli po prostu strategii turniejowej) niz samego rodzaju gry w ktora sie gra.

Pozdrawiam,

Marcin "Goral" Horecki

Stary/a/e
Domyślne
25-12-2010, 19:36
(#5)
mad_pruszkow's Avatar
SilverStar
No i o to mi chodziło bo gdzieś o tym na jakimś portalu pokerowym czytałem i w sumie z ciekawości pytałem czy ma to jakiekolwiek zastosowanie.
Dzięki za odpowiedz.