Home / Community / Forum / CENTRUM POKEROWE / PokerStars.pl / Klub VIP /

WojtasPolak o zdobywaniu SNE

Stary/a/e
Domyślne
WojtasPolak o zdobywaniu SNE - 20-12-2010, 12:51
(#1)
IP.pl's Avatar
Since: Dec 2010
(Administrator)
W 2008 roku WojtasPolak zdobył najwyższy status VIP - Supernova Elite - w klubie PokerStars.pl. W roku 2009 powtórzył to osiągnięcie. Poniżej zamieszczam przeprowadzone z nim rok po roku dwa wywiady na ten temat.

Stary/a/e
Domyślne
WojtasPolak - Supernova Elite 2008 - 20-12-2010, 12:54
(#2)
IP.pl's Avatar
(Administrator)
1. Jak doszło do tego, że zacząłeś poważnie myśleć o zdobyciu SNE?

Grałem w innych roomach, kiedy zacząłem regularnie zarabiać. Grając 12 stołów, pomyślałem, co to za problem, zdobyć SNE, grając 24 stoły? ;p Moje pierwsze podejście skończyło się po tygodniu. Później przeniosłem się do innych roomów, aby ostatecznie powrócić na PS i grać 12 stołów. Wtedy moim planem było 500k VPP i osiągnięcie dochodowej strategii na 24 stołach do końca roku. Na początku września grałem już 24 stoły i, mając ok. 350k VPP, podjąłem decyzję, że próbuję.

2. Na pewno przed rozpoczęciem starań o zdobycie tego statusu wszystko dokładnie policzyłeś - wartość bonusów, ilość stołów, czas gry – jakie wstępne założenia przyjąłeś?

Głównym założeniem od września było 5,5k VPP na dzień.

3. Czy jakoś specjalnie się do tej próby przygotowywałeś? Mam na myśli np. próbne zwiększenie ilości stołów, zmianę stawek, zmianę stylu gry?

Jeśli chodzi o styl, to grałem chyba wszystkimi możliwymi; co do stawek, to zaczynałem i kończyłem na tych samych. Stoły zwiększałem stopniowo.

4. Kiedy rozpocząłeś właściwą grę o status SNE?

1 września.

5. Jakie gry, na jakich stawkach, na ilu stołach, ile czasu dziennie/tygodniowo/miesięcznie grałeś?

95% to 24xNL100, grałem też trochę stepów i NL200. Ostatnie 2 miesiące to 12h+ dziennie.

6. Z jakich bonusów korzystałeś?

Kupowałem w sklepie VIP bonusy za FPP + milestony.

7. Czy grywałeś w turniejach VIP – jeśli tak, to z jakim skutkiem?

Czasami grałem, ale traktowałem je na zasadzie all-in/ fold. Chyba 2 razy byłem w kasie.

8. Jakim, według Ciebie, bankrollem trzeba dysponować, żeby mieć realne szanse zdobyć status SNE?

Przy 20-24 stołach min. to 2BI na stół, zakładając, że mamy dochodowy styl gry. 70BI - aby czuć się komfortowo.

9. Jakie największe przeszkody napotkałeś w trakcie gry?

Przede wszystkim zmęczenie.

10. Czy było coś, co Cię w czasie walki o SNE jakoś pozytywnie zaskoczyło?

Doping innych pokerzystów.

11. Z jakiego sprzętu/oprogramowania korzystałeś (jaki monitor, poker tracker itp.)? Jak rozmieszczałeś stoły i jak wyglądał przebieg gry na nich?

Gram w ten sposób, że stoły mam ponakładane jeden na drugi (widzę tylko jeden), więc monitor nie ma znaczenia. Głównie na laptopie 15’; jak mam możliwość, to podłączam monitor 17’. Co do oprogramowania, to PT2, później PT3.

12. Jak wyglądała przykładowa sesja gry?

Nic szczególnego, odpalałem stoły i grałem jak najdłużej

13. Jakie dodatkowe opcje oprogramowania PS najbardziej ułatwiają multitabling?

Najistotniejszą dla mnie jest to, że stoły na których mam wykonać ruch, ustawiają się w kolejce, pomocne jest także zapisywanie układu stołów. PS to najlepszy room dla graczy wielo-stolikowych, ale brakuje mi kilku opcji: unjoin all waiting list/sit out/sit in all table.

14. Ile w sumie rozdań rozegrałeś?

Ponad 3 miliony.

15. Czy musiałeś skorygować wstępne założenie – jeśli tak, to w jaki sposób?

Wypadło mi parę dni grania. Musiałem dołożyć dodatkowe godziny do pozostałych dni.

16. Czy byłeś zadowolony z jakości swojej gry, np. gdy do podjęcia były trudne decyzje i jednocześnie mało czasu na ich przemyślenie? Jak sobie z tym radziłeś?

I to jest główna trudność gry na 24 stołach, problemem nie jest decyzja, tylko zbyt krótki czas na jej podjęcie. Dużo dolarów poświeciłem na sprawdzanie, co dany przeciwnik ma (chodzi o określone statystyki PT), nawet gdy sam nie miałem nic. Z czasem nabiera się wprawy i decyzje stają się automatyczne.

17. Czy pojawiały się chwile zwątpienia w osiągnięcie celu?

Tak było kilka, przede wszystkim wynikały z ogromnego zmęczenia. Po 8h gry, mając w perspektywie jeszcze 4h, o czerpaniu jakiejkolwiek przyjemności z gry można zapomnieć.

18. Jak ogólnie wyszedłeś finansowo na samej grze (bez bonusów)?

Z samej gry wyszedłem na minus, ale moim celem był status SNE i optymalny styl gry na przyszłość. I to się udało. Mając tysiące rozdań przed sobą i ogromne bonusy można wiele rzeczy próbować i testować. Oczywiście można też skorzystać z doświadczenia innych, ale najlepiej jest się samemu przekonać. Teraz, kiedy mam już ten status, celem jest jak największy zysk. I to też się udaje

19. Czy gdybyś wiedział, jak to wszystko będzie przebiegało, i jak się zakończy (także finansowo), podjąłbyś tę walkę?

Zdecydowanie tak.

20. Jakie masz plany na przyszłość? Walka o SNE? 2.000.000 VPP? 3.000.000 VPP? Porsche?

W tym roku chciałbym zdobyć 1.250.000 VPP. Co do porsche, to jeden z moich głównych celów.

21. Jeśli planujesz SNE w 2009 roku, to czy już zacząłeś grę o status? I jakie zmiany planujesz w stosunku do gry w 2008 roku?

Tak, z tym że tym razem grę zaczynam od stycznia. 5-8h dziennie, aby skończyć miesiąc przed terminem. Zmniejszam liczbę stołów do 20.

22. Co byś doradził komuś, kto ma zamiar walczyć o status SNE?

Przede wszystkim systematyczność i jak najwcześniejsze rozpoczęcie gry.

23. Jakie korzyści daje Ci SNE w nowym roku? Czy to teraz dopiero zaczynają się prawdziwe żniwa?

To przede wszystkim wielkie eventy live (ja wybrałem EPT Monte Carlo i Londyn), główny turniej WCOOP i niesamowity mnożnik VPPx5.

Stary/a/e
Domyślne
WojtasPolak - Supernova Elite 2009 - 20-12-2010, 12:54
(#3)
IP.pl's Avatar
(Administrator)
1. Rok temu rozmawialiśmy o tym, jak pierwszy raz udało Ci się zdobyć status SNE. Czy doświadczenia z roku 2008 okazały się przydatne w walce o podtrzymanie statusu w 2009 i czy tym razem było łatwiej?

Na pewno tak, ponieważ w 2009 roku grę zacząłem od stycznia, wiec było mi o wiele łatwiej.

2. Kiedy dokładnie zdecydowałeś, że ponownie zawalczysz o SNE?

To było już na początku stycznia.

3. Co zmieniłeś w swojej taktyce?

Na początku roku grałem na mniejszej ilości stołów z większą koncentracją, selekcją stołów itp. Jednak po jakimś czasie wróciłem do 24 stołów w układzie jeden na drugim. To pozwoliło mi skrócić czas gry, ale z perspektywy czasu uważam to za błąd.

4. Czy udało Ci się podtrzymać status przez cały rok, czy był moment spadku na niższy poziom?

Status utrzymałem do końca września, miałem wtedy ok 850.000 VPP.

5. Czy możesz zdradzić więcej szczegółów na temat gier, stawek, ilości stołów i określić, ile czasu średnio dziennie poświęcałeś na grę?

Przeważającą większość czasu grałem 24 stoły NL100 (50BB), średnio 6 godzin na dzień.

6. Jakie tym razem były największe przeszkody, które napotkałeś w trakcie gry?

Duży problem miałem z utrzymaniem koncentracji i pamiętaniem, co na którym stole się wydarzyło.

7. Czy gracz walczący o SNE może sobie pozwolić na dłuższy urlop, a jeśli tak, to jak najlepiej wkomponować go w plan gry?

Jasne, że tak. Wszystko zależy od przyjętych założeń. Grając np. tak jak ja NL100, można teoretycznie wygospodarować sobie i 2 miesiące bez gry. Szczerze powiedziawszy, nie pamiętam, jaki miałem najdłuższy okres bez gry.

8. Jak oceniasz swoje pokerowe umiejętności w stosunku do poprzedniego roku i czy większe doświadczenie okazało się być czynnikiem istotnie ułatwiającym walkę o status w kolejnym roku?

Doświadczenie zawsze jest czynnikiem pomagającym w grze. Jednak ja nie zawsze z niego korzystałem. Chyba popadłem trochę w rutynę. Teraz już się to zmieni.

9. Czy w 2009 była większa konkurencja, wyższy poziom przeciwników niż w 2008?

Poker nieustannie się rozwija. Poziom zwiększa się z każdym rokiem. PokerStars jest roomem z największą ilością graczy, przy odpowiedniej selekcji można znaleźć łatwe stoły w godzinach wieczornych. Ja grałem głownie rano i popołudniu, gdzie średnie vpip nie przekracza 15%! Co na innych roomach jest wręcz niemożliwe.

10. Z jakiego sprzętu i oprogramowania korzystałeś w tym roku, czy zmieniłeś coś w stosunku do poprzedniego? Jeśli tak, to w jakim celu?

Korzystałem, tak jak poprzednio, jedynie z poker trackera.

11. Jak wyglądała Twoja typowa sesja gry?

Nie miałem jakiegoś stałego schematu. Grałem kilka godzina rano, kilka popołudniu, czasami wieczorem.

12. Ile godzin gry i rozdań kosztowało Cię podtrzymanie statusu SNE?

Dokładnych danych nie mam, gdyż co jakiś czas musiałem usuwać rozdania z poker trackera, który nie wytrzymywał ogromnej ilości rozdań. Myślę że było to ok 3,5 mln rozdań i 2000 godzin.

13. Jak rodziłeś sobie z chwilami zwątpienia i zmęczeniem?

W tym roku nie miałem wiele dni, w których bym grał powyżej 12 godzin, więc zmęczenia nie odczuwałem. Chwil zwątpienia też sobie nie przypominam.

14. Które z korzyści, jakie daje tak wysoki status w Klubie VIP, okazały się dla Ciebie najbardziej przydatne i atrakcyjne?

Najbardziej atrakcyjne były oczywiście pakiety na turnieje, a najbardziej przydatny był mnożnik VPPx5.

15. W jakich turniejach na żywo zagrałeś dzięki SNE i jakie wrażenia przywiozłeś z występu w międzynarodowych imprezach live?

Zagrałem EPT Monte Carlo i Warszawa. W pierwszym z nich drugiego dnia odpadłem z Borysem 313, więc żetony oddałem w dobre ręce. W drugim było o wiele lepiej i uplasowałem sie na 23 pozycji. Wspaniała organizacja, oprawa i atmosfera, polecam wszystkim graczom online zagranie przynajmniej w jednym tak dużym evencie.

16. Jak wykorzystałeś zdobywane w dużych ilościach punkty FPP?

Głównie wykorzystałem je na bonusy. Wydałem też trochę w sklepie VIP na zakupy.

17. Jak oceniasz zmiany ostatnio wprowadzone w Klubie VIP?

Zmiany ogólnie na plus, szczególnie dla graczy niższych poziomów VIP.

18. Czy w tym roku nadal będziesz grać o status SNE?

Zobaczymy.

19. Zapytany rok temu o plany na przyszłość odpowiedziałeś: „W tym roku chciałbym zdobyć 1.250.000 VPP. Co do porsche, to jeden z moich głównych celów.” Na ile udało Ci się te wizje zrealizować i jakie masz plany na rok 2010?

Nie udało się. Miałem już uskładane 2mln VPP i zacząłem interesować sie porsche. Jednak cena na Polskę to minimum 5mln FPP. Gdybym mieszkał w USA ..... . Co do planów na 2010, to jeszcze nie mam sprecyzowanych, wszystko jest w zasięgu .

Stary/a/e
Domyślne
29-08-2013, 07:48
(#4)
AceEmiGrand's Avatar
Since: Feb 2012
GoldStar
Pytam z ciekawości .
Co się teraz dzieje z tm graczem?

Stary/a/e
Domyślne
23-01-2014, 00:44