Home / Community / Forum / CENTRUM POKEROWE / IntelliPoker.pl / Wyzwania i sukcesy /

[airwee blog] - Od silvera do....

Stary/a/e
Domyślne
[airwee blog] - Od silvera do.... - 28-12-2010, 23:02
(#1)
airwee's Avatar
Since: Feb 2010
(Administrator)
Witajcie, pomyślałem, że pociągnę tu swojego bloga z dążenia do statusu Silver.

Background - co wiem, czego nie wiem

Rozegrałem już "trochę" w swoim życiu jednak w porównaniu do dowolnego rozpoznawalnego nicka nie rozegrałem "nic". Przeczytałem jednak dużo a teraz czytam wszystko od początku by coś z tego więcej wyciągnąć.

Początki

Początki były bez sensu Zacząłem ze startowym kapitałem $50 który po 3 miesiącach mi się stopił. SSS było nie na moje nerwy. Wpłaciłem potem swoje $50 z których zrobiłem dość spory profit ale nie respektując zasad Bankroll Management w kilku rozdaniach na wyższych stawkach poszło wszystko w niepamięć.

Największy profit zrobiłem na :
  • cash 6 max 0,10/0,25
  • don $20

Co jakby z miejsca pokazuje jak bardzo zasłużyłem na stratę bankrolla

Cel, pomysł, idea

Żeby nie zanudzać historią itd. dotykałem różnych stawek, wiem co to znaczy bad beat ale wiem też co to złe zagrania i co to znaczy zasłużona przegrana. Rozumiem już, że to w "decyzjach" leży magia Pokera a nie od tego "co wypadnie później" (jak padła dobra decyzja to nie ma to znaczenia).

W związku z tym, uznałem, że pora spoważnieć i zacząć układać i ugładzać swoją grę.

Najłatwiej do czegoś dążyć jak ma się policzalny cel. Jako że uznałem, że granie na "kasę" jest zabójcze dla psychiki uznałem, że będę grał na status Tak wiem, to dość powiązane ale jednak zmienia podejście.

cel - Status Silver

Jak?

Zależy od pierwszego tygodnia stycznia. W tej chwili mój bankroll wynosi $90 (zrobione z $9 w 3 dni grą na szaleńca). Jeśli uznam, że chcę z innych stawek to możliwe że coś dopłacę. Muszę sobie wzsystko przekalkulować. Ale dopuszczam dwie opcje :
  • Stoliki cash 6max
  • SnG

Wolałbym SnG bo marzy mi się "dobry skill" w MTT ale do tego potrzebny większy BR startowy.

Last edited by airwee; 04-02-2011 at 15:39..

Stary/a/e
Domyślne
28-12-2010, 23:09
(#2)
rocky3ster's Avatar
Since: Oct 2010
Trzymam kciuka, żeby wszystko szło po Twojej myśli.
Wrzuć od czasu do czasu update

Stary/a/e
Domyślne
28-12-2010, 23:13
(#3)
airwee's Avatar
(Administrator)
Dzięki dzięki
Pierwszy update!

Doczytałem u Warsawa, że nie powinno się grać na "status".
Dla uzupełnienia, moje granie "pod status" ma cel psychologiczny bardziej niż wynikowy. Chodzi mi o świadomość, że status wymaga:
- systematyczności
- koncentracji
- przemyślanej gry
I jak sobie będę przypominał, że gram pod status to będą się te żarówki zapalały

Stary/a/e
Domyślne
28-12-2010, 23:16
(#4)
inssu's Avatar
Since: Jan 2010
jezeli sss nie na Twoje nerwy to 6max tez odradzam..te swingi to istna masakra:/

Stary/a/e
Domyślne
28-12-2010, 23:25
(#5)
osheu's Avatar
Chyba musisz zacząć od 1 stycznia, bo w tym roku, to słabo, żebyś jeszcze zdążył natrzaskać 750VPP. Rozumiem, że koniec roku traktujesz jako rozgrzewkę i od poniedziałku systematycznie bierzesz się za zrobienia silver'a.

Z mojej strony powodzenia .

Napisz, jakie stawki (z takim BR) zaczynasz?
Czy wejdziesz od razu na NL10, czy jeszcze nie?
Ile stolików zamierzasz grać?
Ile dasz radę grać?
Jakich programów do tego będziesz używać, np. TabbleNinja, PT3, czy też HM?
Czy będziesz analizował swoją grę, np. od razu po sesji, czy też raz na kilka dni?
Czy będziesz wrzucał ręce do oceny naszym guru, czy sam je będziesz analizował?
Skąd będziesz czerpał nauki - filmy instruktażowe, czytanie blogów innych, czy też właśnie wrzucanie rąk do oceny?

etc. etc. etc.

Skąd tyle tych pytań, bo trochę blogów już przeczytałem. Wiem, że jeśli chcesz coś osiągnąć, to trzeba nad tym jednak posiedzieć. A nie wychodząc poza NL10, to musisz przynajmniej te 80H-100H spędzić przed pokerem, ogarniając 8-10 stołów jednocześnie. O SnG nic nie powiem, bo nie wiem, nie grałem, ale jakie stawki będziesz grał też napisz...ilo-stolikowe etc.

Pozdrawiam,
osheu.

Stary/a/e
Domyślne
28-12-2010, 23:26
(#6)
Kalamadei's Avatar
Since: Jan 2010
Po przeczytaniu Cie usmiechnela mi sie troszke mordka albowiem moje noworoczne postanowienie jest bardzo podobne, tzn sng oraz 6max na mikrostawkach, troszke bankroll mam mniejszy ale to do odrobienia szkoda ze nie mam tyle czasu ile bym chcial. Ale silver+ do zrobienia

Stary/a/e
Domyślne
28-12-2010, 23:26
(#7)
airwee's Avatar
(Administrator)
Cytat:
Oryginalnie opublikowane przez inssu Wyświetl wpis
jezeli sss nie na Twoje nerwy to 6max tez odradzam..te swingi to istna masakra:/
swingów na 6max nie zaznałem ale przygodę zabiło wejście na $1/$2 więc pewnie wszystko przede mną...

SSS - wg jednego z serwisów które uczą grać - zabijało mnie totalnie bo nie było w tym "gry" a mechanika a lub b. Strasznie nudne, sztywne i bez sensu to było dla mnie.

Potem pograłem np. BSS i już stół był mój. Generalnie najwięcej traciłem przez właśnie nie respektowanie zasad BR albo granie "do wykończenia" (zaczynałem o 20, kończyłem o 10 rano, ok 7 miałem 200 krotność startowego, o 10 zero ;]).

Swoje przeszedłem, tak myślę, że dorosłem do nauki normalnej dobrej gry.

Stary/a/e
Domyślne
28-12-2010, 23:34
(#8)
airwee's Avatar
(Administrator)
Cytat:
Oryginalnie opublikowane przez osheu Wyświetl wpis
Chyba musisz zacząć od 1 stycznia, bo w tym roku, to słabo
ja już myślę o nowym roku i to właśnie jego miałem na myśli mówiąc o starcie
Cytat:
Z mojej strony powodzenia .
dzięki
Cytat:
1. Napisz, jakie stawki (z takim BR) zaczynasz?
2. Czy wejdziesz od razu na NL10, czy jeszcze nie?
3. Ile stolików zamierzasz grać?
4. Ile dasz radę grać?
5. Jakich programów do tego będziesz używać, np. TabbleNinja, PT3, czy też HM?
6. Czy będziesz analizował swoją grę, np. od razu po sesji, czy też raz na kilka dni?
7. Czy będziesz wrzucał ręce do oceny naszym guru, czy sam je będziesz analizował?
8. Skąd będziesz czerpał nauki - filmy instruktażowe, czytanie blogów innych, czy też właśnie wrzucanie rąk do oceny?.
pozwoliłem sobie ponumerować w cytacie.
1,2,3 - powiem Ci w Styczniu. W zasadzie to jest info, że na mikrostawkach będzie większy przelicznik żeby więcej punktów szło i wszystko zależy od tego, na jakich ile. Widziałem już info na 2+2 ale poczekam na nowy kalkulator na stronie, żeby nic nie pomieszać

4. Ok 4 godzin dziennie chcę na grę przeznaczyć. 2011 będzie dla mnie rokiem zmian więc to może ulec zmian.

5. PokerTracker. Używam maca więc mam trochę ograniczony wybór.
6. Przed lub po sesji. Zależy jak będzie z moją psychiką po pierwszych sesjach. Jak będzie chłonna to od razu po.
7. Mamy tu tylu prosów, że będę się dzielił ale jak to mnie uczono na fizyce, żeby zrozumieć wzór trzeba do niego dojść od zera, samemu. Nawet jak Ci ktoś pokażę drogę to sama jej znajomość nic nie daje, trzeba ją przejść
8. Książki, review z sesji innych graczy. Ale najwięcej to na błędach i mądrych słowach które to przeczytam

ufff....

Stary/a/e
Domyślne
28-12-2010, 23:39
(#9)
osheu's Avatar
Hehe, aż zmęczył się chłopak...już więcej nie będę męczył. Też myślałem pogrindować w 2011, po zmianie stawek na stołach cash'owach. Zobaczymy jak to będzie po update'cie softu PS'a.
Pochwalę się, że w tym roku silver miałem jakoś 4 razy, przymierzałem się do złota...ale czas, ten nieubłagany czas...aczkolwiek też stawki. Warsaw robi platynę w dwa dni, na stawkach 1/2 czy też 2/4...mówie o 8k VPP w ciągu 10H grania

Stary/a/e
Domyślne
28-12-2010, 23:43
(#10)
airwee's Avatar
(Administrator)
Cytat:
Oryginalnie opublikowane przez osheu Wyświetl wpis
Warsaw robi platynę w dwa dni, na stawkach 1/2 czy też 2/4...mówie o 8k VPP w ciągu 10H grania
no i to jest to co mnie zastanawia.
kiedyś ktoś mądry i długo siedzący w temacie powiedział "zamiast grać 10 miesięcy żeby dojść do $100 to zbieraj przez 6 miesięcy kasę, wpłać $1000 i graj kolejne miechy na normalnych ludzkich stawkach. Nęci to to...