Stary/a/e
Domyślne
Small Ball strategy - 07-01-2011, 16:48
(#1)
MarkizdeSade's Avatar
Since: Mar 2010
Mam pytanie do Ciebie Marcin odnośnie tej strategii bo przydarzyła mi się dzisiaj taka sytuacja w turnieju live.
Blindy 150/300 25ante(niedawno weszlo)
stack mój około 10k bo wygrałem przed chwila jedno rozdanie.
W tym momencie mam na ręku AQo(bez trefli) na pozycji CO i widze reise z UTG do 1.1k od donka bo turniej był ogólnie donkowy ale w puli było koło 3.000zł więc zalezało mi żeby wygrać. Z tego co wiedziałem o tym graczu to byłem od niego lepszy i mógł on mieć każdy układ typu QT albo jeszcze gorzej i tak też sobie wytłumaczyłem swój call którego poprawności nie jestem pewien. Za mną sprawdził jeszcze jeden gracz na pozycji BT. Na flopie przyszło AJ6 wszystko w treflach. Do mnie był check i postanowiłem zagrać za trochę więcej niż 2/3 żeby allinować się z drawem. Gość za mną wszedł allin ( miał stack coś koło mojego) a donk z utg spasował. Na show down zobaczyłem AJo i odpadłem. Jak poprawnie powinienem to rozegrać?

Zauważyłem grając turnieje rush z niskim wpisowym że pod koniec turnieju kiedy zostaje 20/100-200 osób rozluźnianie gry nie daje rezultatu tylko dzieje się rzecz przeciwna. Podbicia z CO (2.25BB) z QJo 75s etc. są sprawdzane w szczególności przez big blinda. Cbet dalej też już nie sensu bo ilekroć tego próbuje zostaje sprawdzony i w ten sposób tracę powoli swój stack. Grając te rozdania nigdy nie betowałem all'in z SB do BB ani też z BT do blindów. Myślę że to by było dobre rozwiązanie jeżeli ja i gracze za mną jesteśmy na średnich stackach. Co o tym sądzisz Marcin?
Przykład takiego rozdania:
Jestem na CO z QJo, przy stole siedzi 6 osób, zostało nas 19tu/200. Gracze do mnie fold'ują a ja mam za sobą 3 średnie stacki z myślącym BB i dwóch słabych graczy na BT i SB.
Czy lepiej sfoldować tą rękę, czy zagrać za 2,25BB czy wejść all'in?

Last edited by MarkizdeSade; 07-01-2011 at 16:54..

Stary/a/e
Domyślne
08-01-2011, 05:26
(#2)
Goral's Avatar
Since: Oct 2010
Zaczynajac od tylu QJ na CO, wszystko zalezy od efektywnego stacka. Jesli masz slabych graczy nie 3betujacych light to podbicie od 15BB w zwyz, push AI nizej. jesli 3betuja light to allin do 20BB a podbicie wyzej. Fold slaby w tym spocie.

Co do strategii malych podbic i kradziezy z LP. Generalnie nie masz nic przeciwko grze z blindami z pozycji po flopie jesli Cie sprawdza. Powinienes CBetowac conajmniej 70% rak, jesli sprawdzaja za duzo to 2 barele wrzucasz bo na pewno nie maja tam reki za kazdym razem. Nie mozesz sie bac CBetowac bo czesciej tam nie maja nic niz maja.

AQ na gracza to za duzo tam otwiera wsuwasz allina pre flop. Jesli sprawdzasz to juz nie pasujesz po flopie bo za duza pula na TP +good kicker.

BVB robisz szeroko alliny (az do 20BB) z rekami bijacy i sredni uklad Qhigh, 98s itp, chyba ze przeciwnik jest pasywny i nie bedzie Cie 3betowal bez reki to mozesz raise foldowac (bo jego allin bedzie oznaczal sile). Na wszystkich innych wolisz sam wsunac niz dac to zrobic jemu. Bo np nie mozesz sprawdzic jego allina za 20BB z np KTs, za to Twoj allin z ta reka za 20BB jest EV+.

Marcin "Goral" Horecki

Stary/a/e
Domyślne
08-01-2011, 09:06
(#3)
MarkizdeSade's Avatar
Since: Mar 2010
Rozumiem że w sytuacji gdy mam AQ na LP i widzę 1,1k bet od słabego gracza to powinienem zagrać all'in.

Last edited by MarkizdeSade; 08-01-2011 at 09:33..

Stary/a/e
Domyślne
08-01-2011, 16:52
(#4)
Goral's Avatar
Since: Oct 2010
Przy takich stackach jakie mieliscie tak, przy czym za slabego gracza w tym przypadku uznajemy takiego ktory tam za szeroko otwiera. Bo slaby moze byc tight i miec tam waski zakres a moze byc loose i miec zbyt szeroki zakres. Czyli AI gdy Twoj 3bet jest w sam raz (nie bylby overbetem) i gdy zakres villaina jest za szeroki.

Marcin "Goral" Horecki