Home / Community / Forum / CENTRUM POKEROWE / IntelliPoker.pl / Wyzwania i sukcesy /

[ OskarJ7 BLOG] - Mój własny Challenge

Stary/a/e
Cool
[ OskarJ7 BLOG] - Mój własny Challenge - 25-01-2011, 19:10
(#1)
OskarJ7's Avatar
Since: Jul 2010
Witam.

Krótko o mnie :

Jestem Oskar mam 27 lat, w pokera 'gram' już od jakiegoś czasu, dokładniej będzie ze dwa lata, raczej dla przyjemności niż dla profitu. Na ten profit nawet nigdy się nie nastawiałem co widać po mojej grze...

Jak większość, która to będzie czytać dostałem swoje pierwsze $50, dość szybko jednak pozbyłem się tego kapitału grając a to nieodpowiedzialnie a to bez namysłu i na dodatek nie stosując się do bankroll manegementu. Od tamtej pory unikam też stolików no limit które kojarzą mi się ze stratami .

Gram też, z racji super niskiego stanu konta pokerowego turnieje 360os $0.10, tam trochę udało się ugrać jednak bez szału biorąc pod uwagę ilość czasu schodzącego na granie tych turniejów ( dojście do FT to jakieś 2h ) oraz ilość graczy z zamiłowaniem grających coś co nazywam all-in-festival dochodzę do wniosku, że będzie trzeba pomyśleć o innej grze jeżeli chodzi o turnieje ale na to przyjdzie czas po odbudowaniu się na tyle poważnie aby gra turniejów nie doprowadziła mnie do ponownego wyzerowania bank rolla.

Mam jakieś osiągnięcia ale raczej nie będę się nimi chwalił bo i po co, milionów na tym nie zarobiłem

Bloga zakładam dzisiaj właśnie ze względu na to aby moja gra, mimo że dla przyjemności nie zmuszała mnie do inwestowania w rozwój innych ale raczej mój własny.

W ramach dodatkowego motywowania siebie samego ustanawiam sobie challenge - rozwinąć mój bank roll tak aby móc spokojnie grać FL 0.10/0.20 9 os.
Zaznaczam że teraz gram, w ramach odbudowy mojego bank rollu FL 0.02/0.04 i ze śmiesznych $0.40 już zrobiłem $4.62 co nie jest oczywiście zawrotną sumą ale jakiś progres jest w ciągu kilku ostatnich dni.

Sumując:
- muszę się 'ogarnąć' i nie tiltować, co zdarza mi się choć na pewno rzadziej niż kiedyś
- na pewno powinienem skorzystać z dodatkowej literatury pokerowej, może coś polecicie?
- jednym z celów - przeniesienie się na ten wyższy, wcześniej wspomniany limit (potrzebuję około $100 - poprawcie mnie jeżeli się mylę)

Oczywiście czekam na Wasze sugestie i spostrzeżenia, będę starał się zamieszczać tutaj jakieś ciekawsze rozdania, przede wszystkim te przegrane, wykresy i własne przemyślenia na temat mojej gry ale nie tylko.

Zaznaczam, że czasem dla zmotywowania przyda mi się typowy 'opieprz' , nie obrażę się, krytykujcie do woli, byle konstruktywnie, chętnie nauczę się nowych rzeczy.

Jeszcze dziś postaram się zamieścić mój wykres z Poker Trackera ale to później. Teraz czas na kolację.

Pozdrawiam

-------------------------------
EDIT:

Okazuje się że tym razem popłynąłem najbardziej na turniejach właśnie - wykres :
Oskar

Tu efekty moich starań z ostatnich dni. Idę do góry jak wspominałem, to najważniejsze.
Muszę popracować jeszcze trochę wykres :

Last edited by OskarJ7; 25-01-2011 at 20:29..

Stary/a/e
Domyślne
26-01-2011, 10:55
(#2)
OskarJ7's Avatar
Co o tym rozdaniu myślicie?
BB to rusek heh...

PokerStars - $0.02/$0.04 (10 max) - Holdem - 9 players
Hand converted by PokerTracker 3

BB: $0.48
UTG: $1.03
Hero (UTG+1): $0.85
MP: $1.21
MP+1: $0.26
LP: $1.19
CO: $1.02
BTN: $2.80
SB: $1.09

SB posts SB $0.01, BB posts BB $0.02

Pre Flop: ($0.03) Hero has

UTG calls $0.02, Hero raises to $0.04, fold, MP+1 calls $0.04, fold, fold, fold, SB calls $0.03, BB calls $0.02, UTG calls $0.02

Flop: ($0.20, 5 players)
SB bets $0.02, BB calls $0.02, UTG calls $0.02, Hero calls $0.02, MP+1 raises to $0.04, SB calls $0.02, BB calls $0.02, UTG calls $0.02, Hero calls $0.02

Turn: ($0.40, 5 players)
SB checks, BB checks, UTG checks, Hero bets $0.04, MP+1 calls $0.04, fold, BB calls $0.04, fold

River: ($0.52, 3 players)
BB bets $0.04, Hero calls $0.04, MP+1 calls $0.04

BB shows (Straight, Queen High) (PreFlop 10%, Flop 4%, Turn 19%)
Hero mucks (Three of a Kind, Queens) (PreFlop 78%, Flop 80%, Turn 81%)
MP+1 mucks (One Pair, Nines) (PreFlop 12%, Flop 15%, Turn 0%)
BB wins $0.61

Stary/a/e
Domyślne
26-01-2011, 11:20
(#3)
MateusssPL's Avatar
Since: Dec 2010
W NL to rozdanie ciężko byłoby przegrać, ale przy limicie jedyne co mogłeś więcej zrobić, to przebić na flopie i być może BB by spasował. Niestety taka jest gra limit, ja wole NL

Stary/a/e
Domyślne
26-01-2011, 11:21
(#4)
Celebes87's Avatar
Since: May 2010
Witam.

powodzenia ! oby wykres szedł tylko w górę.

Stary/a/e
Domyślne
26-01-2011, 12:14
(#5)
OskarJ7's Avatar
Cytat:
Oryginalnie opublikowane przez MateusssPL Wyświetl wpis
W NL to rozdanie ciężko byłoby przegrać, ale przy limicie jedyne co mogłeś więcej zrobić, to przebić na flopie i być może BB by spasował. Niestety taka jest gra limit, ja wole NL
Ja z tego co wcześniej napisałem zrezygnowałem z NL a to dlatego, że się spłukałem tam niesamowicie... Może nie dostosowałem się do strategii...

Faktem jednak jest to, że gracze na NL są bardziej bojaźliwi gdy mają świadomość straty całego stacka w jednym rozdaniu gdy nie mają pewności co do siły swojej ręki, nie tak jak w FL tym bardziej na mikro stawkach, co zrobić.

Cytat:
Oryginalnie opublikowane przez Celebes87 Wyświetl wpis
Witam.

powodzenia ! oby wykres szedł tylko w górę.
Dzięki. będę się starał