Stary/a/e
Domyślne
3 Pytania - 06-02-2011, 15:27
(#1)
mad_pruszkow's Avatar
Since: Feb 2010
SilverStar
Ja mam pytanie co do cash game.
W tym roku postanowiłem zacząć sobie grac casha bardziej na poważnie. Ale tu jest problem . Zacząłem w grudniu dzięki od 25 $, i dzięki EEL udało mi się zrobić około 500$ ( mały cashout w międzyczasie 100$) i teraz ciągle balansuje między kwotą 300-400 $ rola. Wiem, że popełniam sporo błędów. Mój problem polega na tym, że grając x sesji dobrze, przez 2-3 sesje potrafię zmarnować okres dobrej gry. I to na pewno wiąże się to m.i tilitem i po prostu złą grą .
[URL=http://img820.imageshack.us/i/wykresx.png/]

1 . I tu moje pytanie na co powinnem położyć edukacje aby nie było takich momentów ? To jest 1 pytanie. Bo jednak skok od 12b+ do -8 Bi nie da się zwalić na dowswing, jest to po prostu zła gra.

2. Drugie pytanie to, czy macie dni w których po prostu nie umiecie dobrze grać ? Szukałem rożnych rzeczy w HM i znalazłem, że np w soboty jestem -12bi, to czy mogę sobie po prostu odpuścić ten dzień ? Czy takie podejście będzie poprawne , że ten dzień jest dniem w którym nie umiem złapać optymalnej mentalności do gry cash ?

3. I 3 pytanie, czy jeśli czuje się źle na FR bo jednak te stoły są zbyt pasywne i dość często przez to zaczynam zbyt dużo rąk grać bez pozycji co wiadomo jakie przynosi efekty. Czy w tym momencie, nie oznacza to, że powinnem zacząć grać SH na których jakoś lepiej się czuje, może dlatego, że uczyłem się na nich pokera. Aczkolwiek zdaje sobie sprawę, że gra takich stolików jest trudniejsza i są na niej większe swingi.

Generalnie chodzi mi o potwierdzenie mojego toku myślenia albo znegowania go w tych pytaniach, bo jednak chce stawać się lepszym graczem a w jakimś sensie się pogubiłem i nie wiem w tym momencie na co położyć swoją edukacje pokerową aby się rozwijać a nie cofać.

Stary/a/e
Domyślne
18-02-2011, 19:27
(#2)
DaWarsaw's Avatar
Since: Dec 2010
Supernova
witam,
nie da sie ocenic czy gracz gra dobrze, czy zle, na podstawie samego wykresu. Mozna jednak stwierdzic, ze jezeli na mikrostawkach wiekszosc twoich wygranych nie pochodzi z showdownu, to znaczy, ze grasz nieoptymalnie. Na wyzszych, gdzie sa myslacy graczy, non showdown mozna utrzymywac na plusie, ale na nizszych poziom jest tak niski, ze granie na NSW mija sie z celem.
Po drugie trudno ocenic czy twoje swingi spowodowane sa tiltem czy nie, bo nie mamy zadnych danych na temat twojej gry.
Jezeli zas nie jestes pewien strategii, to mysle, ze albo mozna okazjonalnie wrzucic konkretne trudne rozdania na forum do analizy albo tez poogladac filmy instruktazowe lepszych od siebie graczy,

pozdr
warsaw

Stary/a/e
Domyślne
19-02-2011, 02:19
(#3)
mad_pruszkow's Avatar
SilverStar
Co do nauki to dziennie zawsze poświęcam 1h na filmiki, książkę, artykuły i blogi w( zależności od dnia coś innego) + 15 min na każda h sesji grzebania w hm.

Zauważyłem jedną rzecz u siebie, że w momentach kiedy przychodzi dwoswing, ja przegrywam x razy więcej niż powinienem. Gram wtedy za dużo po prostu. Ogólnie n FR grałem zbyt agresywnie chyba 21/17 po 30k hands(wliczając do tego niewielką próbkę około 2,5k gry na 6 maxach)

Postanowiłem jednak także przejść na 6 maxy które mają większa dynamikę. U jakoś lepiej się tam czuje.

Jak możesz to luknij te rozdania. One są dość charakterystyczne dla tamtej mojej gry. To, że są źle rozegrane to złe podległa wątpliwości.
http://www.intellipoker.pl/forum/sho...=1695#post1695

A szukam jakiegoś bodzca w głowie dlatego pytam rożnych lepszych ludzi ode mnie o różne rzeczy. Szkoda, że nie prowadzisz już szkoleń live.

Last edited by mad_pruszkow; 19-02-2011 at 02:41..

Stary/a/e
Domyślne
19-02-2011, 02:21
(#4)
DaWarsaw's Avatar
Supernova
z tego co pamietam na FR, to standard to bylo 13/8 a nie 21/17
zadnych rozdan tu nie widze

Stary/a/e
Domyślne
19-02-2011, 02:43
(#5)
mad_pruszkow's Avatar
SilverStar
Bo wkleiłem w innym dziale i zapomiałem podac linka.
http://www.intellipoker.pl/forum/sho...=1695#post1695 <- tu są rozdania

No właśnie doszedłem do tego, że to zdecydowanie za dużo. Ale i tak jak na mnie jeden suckes jest rozegranie 30k hands w 2 miesiące to dużo.

Mam jeszcze jedno pytanie, da się HM jakoś oddzielić SH od FR stoliki ?

Last edited by mad_pruszkow; 19-02-2011 at 03:43..

Stary/a/e
Domyślne
19-02-2011, 03:48
(#6)
DaWarsaw's Avatar
Supernova
a w jaki sposob chcesz je oddzielac? wyniki bedziesz mial liczone oddzielnie, a graczy pewnie i tak przy stolach bedziesz mial innych

Stary/a/e
Domyślne
19-02-2011, 14:21
(#7)
mad_pruszkow's Avatar
SilverStar
W sensie, że gram np te NL10 to w reports pokazuje mi ogólnie NL10, a ja chciałbym mieć wyszczególnione SH i FR oddzielnie ( jak istnieje taka opcja) bo jedyne co znalazłem to to, że pokazuje rezultaty na stołach 4,5,6,7,8,9 osobowych ale niepełny FR liczy to także jako stolik mniejszy.

Last edited by mad_pruszkow; 19-02-2011 at 14:24..