Home / Community / Forum / CENTRUM POKEROWE / PokerStars.pl / Informacje ogólne /

Gra na PS a Polskie prawo

Stary/a/e
Domyślne
Gra na PS a Polskie prawo - 09-02-2011, 13:42
(#1)
feryk84's Avatar
Since: Feb 2011
BronzeStar
Witam,

ostatnio udało mi się trochę rozwinąc, jeżeli chodzi o moje pokerowe umiejętności. Zdobyłem silver star oraz trochę podbudowałem swój bankroll.
Poker traktuję nadal jako rozrywkę, a nie sposób na zarabianie pieniędzy. Jednak chciałbym w najbliższym czasie spróbować gry w jakimś większym mtt, myśle o sunday warm-up lub ten wcześniejszy za 109$.
Powiedzmy, że zajmę płatnę miejsce. DO tej pory wypłacałem jednorazowo maksymalnie 500$ i nie obawiałem się, że mogę mieć w związku z tym problemy. Zastanawiam się jednak, co gdybym miał na konice powiedzmy 10K$ i chciał je wypłacić. Czy ktoś z Was miał taki "problem".
Czytałem gdzieś, że kontrolowane są tylko przelewy powyżej 10K zł. Ale coś wątpie. Jeżeli tak by było przelałbym kasę na jakiegoś moneybookera i zrobił sobie 4 przelwey po 3K$. Bezsensu.

Może jest znacznie łatwiejszy sposób. Może można gdzieś zgłosić do US wygraną zapałacić jakiś podatek i pełen legal.

Proponuję abyśmy poruszuli w tym miejscu temat prawa jakie mamty w naszym kraju, oczywiście odnośnie gry w pokera.

Stary/a/e
Domyślne
09-02-2011, 17:32
(#2)
maakkkssss's Avatar
Since: Sep 2010
Dzisiaj w faktach na TVN o 19:00 ma być coś o pokerze, warto zobaczyć

Stary/a/e
Domyślne
10-02-2011, 16:39
(#3)
Quads Guy's Avatar
Since: Feb 2011
Również kontrolowane są wpływy na konto okresowo.
10 000 euro to granica.
jeżeli wypłacisz powiedzmy 5 x po 2 000 euro to też to zostanie automatycznie rejestrowane tak jak w przypadku 1 x 10 000 euro... bardziej czepiają się wypłat mniejszych kwot a częściej niż raz a większej..
Są to zautomatyzowane programy bankowe, które nad tym czuwają...

pozdro!

Stary/a/e
Domyślne
10-02-2011, 18:22
(#4)
FreakySigns's Avatar
Since: Dec 2010
moglbyc zalozyc konto na moneybookers z opcja karty platniczej i za jej pomoca wyplacac kase, robic zakupy etc..

co do zgloszenia wygranej w pokera to ciezko bo wg prawa to nie jest legalne zrodlo przychodu .. ew. moglbys sciemnic ze to darowizna od rodziny i albo rozlozyc to na raty albo zaplacic podatek z tego tytulu..

ostatnio byla afera ze do US bank zglosil osobe ktora dostawala male kwoty- chyba 8 zl ale bardzo bardzo czesto x200/x1000 zlapali go i zobaczyli ze to oszust chyba na ktoryms portalu aukcyjnym..