Stary/a/e
Domyślne
Parę pytań o rozgrywanie rąk w S&G - 20-02-2011, 13:54
(#1)
d-max-b's Avatar
Since: Feb 2011
Witam Wszystkich.

Chciałem zadać parę, pytań

1. Odnośnie gry w początkowej fazie turków.

Chodzi mi przede wszystkim o wysokość podbić przy najniższych blindach. 10/20 i 15/30 Powiedzmy że w tych pierwszych dostaję piękną parę JJ; QQ; KK; lub AK.

Jaką wysokość powinno mieś poprawne podbicie w takiej sytuacji, bo dla mnie nie mam mowy o jakimś 3 BB, ponieważ uważam że jest to zdecydowanie za nisko, więc ja się skłaniam bardziej do podbić 8BB lub 9BB ( 10/20) ; bądź 6BB lub 7BB (15/30)

Problem polega na tym, że przy niższych podbiciach przeciwnicy wchodzą ze spekulanckimi rękami, które często stają się bardzo groźne, a w wypadku tych przeze mnie preferowanych ,post flop częściej są zwycięskimi, natomiast pre flop stosunkowo rzadko ktoś podejmuje grę.

2.

Kolejne pytanie odnosi się do gry z niskim stackiem w środkowej fazie turnieju, blindy 75/150, a mój stack to jakieś 6BB. od dłuższego czasu nie dostaję grywalnych kart, i nagle pojawiają się karty, typu QJs; Qjo; Q10s; KJo; J10s ( przykładowo ale mniej więcej taki zakres).
Czy te karty w ogóle powinno się rozgrywać , czy czekać na lepsze, a jeśli rozgrywać, to jak? Ja rozgrywam przedewszystkim call.

Stary/a/e
Domyślne
01-04-2011, 23:42
(#2)
Celebes87's Avatar
Since: May 2010
Ad.1
JJ to wbrew pozorom nie jest taki monster jak wielu początkujących graczy uważa. We wczesnej fazie turnieju proponował bym rozgrywać je jak niskie pary jeżeli nie masz odpowiedniego doświadczenia w grze postflop. W późnej fazie jest to jak najbardziej jedna z najlepszych rąk do rozgrywania, ale we wczesnej fazie nie szukamy coin flipów. To samo tyczy się AK.
Teraz zastanówmy się, dlaczego nie warto podbijać o 9BB. Jest wiele powodów. Najważniejszy z nich, to właśnie taki, że wyrzucasz te spekulacyjne/słabsze ręce od Twojej, a jeżeli ktoś Ciebie rerisuje, to mając JJ czy QQ możesz mieć coina, albo nawet być w tyle. Jeżeli wyrzucisz tych graczy z rozdania, to zyskasz 1,5BB. Musiał byś wygrać 6x takie blindy tymi podbiciami, żeby wyjść na 0 jeżeli ktoś Ciebie przebije a Ty sfoldujesz. To prosta matematyka.
Bardzo ważna jest obserwacja graczy, a jeżeli bardziej na poważnie chcesz podejść do pokera to proponuję zainwestować w HUDa.
Poza tym nie chcesz zbytnio różnicować podbić, gdyż Twoja gra może stać się czytelna.

Ad.2
Mając 6BB nie możesz już tylko podbijać, a raisować możesz tylko all in czyli pushować. Nie opłaca się Tobie w inny sposób rozgrywać tych rąk, gdyż masz jeszcze jakieś fold equity aby wygrać to rozdanie preflop, jednak callując zmuszasz się do gry na flopie, gdzie bardzo często nic nie trafisz, bądź przed flopem będziesz musiał callować czyjegoś all ina.
Oczywiście najważniejsza jest tutaj pozycja, im późniejsza - tym lepiej.

Stary/a/e
Domyślne
02-04-2011, 02:13
(#3)
rzmcnt's Avatar
Since: Oct 2010
BronzeStar
ad 1:
tak jak napisał kolega wyżej - uzależniając wysokość podbicia od Twojej ręki, sprawiasz że Twoja gra staje się czytelna - nie chcemy tego
Mogę się mylić, ale mnie uczyli że w początkowych fazach podbijamy do 5 bb (zarówno AA jak i KJ o czym wspomnę dalej), potem stopniowo obniżamy, nawet do 2,2 bb
ad 2:
gra z 6 bb w middle = jak dla mnie push or fold
nie podałeś konkretnych przykładów, więc zastanów się jak często ktoś podbija (lub Cię sprawdzi) - co przy większej próbce powie Ci z jakimi robi to kartami i czy w longrunie wrzucenie stacka z Twoimi kartami będzie opłacalne
W tym miejscu raz jeszcze przytaczając Celebesa - pozycja to podstawa, wracając do tego o czym miałem wspomnieć na początku - z każdej pozycji rozgrywamy AA, natomiast rzadko robimy to z KJ - mind**** u przeciwnika to fajna rzecz nie sądzisz?

Stary/a/e
Domyślne
02-04-2011, 12:37
(#4)
morgan1989's Avatar
Chłopaki fajnie Ci odpisali ja jednak dodam od siebie jeszcze że warto ustalić sobie stałą wartość podbicia. Np podbijamy zawsze o 2.5BB, w ten sposób przeciwnikowi trudniej będzie rozróżnić w późniejszej fazie zakres rąk z którą robimy takie podbicie. Bo jeżeli będziemy robić jakieś suckraisy z niskimi parami, albo np KQ, KJ, a innym razem 4BB z AA,KK to automatycznie staniemy się bardziej czytelni dla przeciwnika.
A co do drugiego punktu faza push or fold jak jestem na short stacku jest moją najmniej lubianą. Bardzo często wtedy odpadam i bardzo często preflop jestem z przodu. No i jak to było już wspomniane, lepiej pushować z późnej pozycji niż z wcześnej (oczywiście możesz się nadziać tak czy siak na blinda ale co tam)
Powodzenia

Stary/a/e
Domyślne
SNG turbo 18 - 13-11-2011, 17:14
(#5)
Norbijas's Avatar
Since: Mar 2011
Nie ma co sie rozpisywac 3 razy z rzedu 1 miejsce haha na wirtualu 18 turbo. Czy 2BB czy 3 BB czy donk bet nie ma zadnego znaczenia .Jesli uwazasz ze twoje rece sa dobre maja potencjal to jestes the best kolego i kolezanko.I konczysz na 1 miejscu.
Nie maja znaczenia zadne konwenanse ruski zlamie twoje KK na rece jak tylko mu na to pozwolisz,wiec jak potrzeba to trzeba dac 10BB.

Stary/a/e
Domyślne
14-11-2011, 03:26
(#6)
woyakko's Avatar
Witam
Ja jedynie potwierdze to co zostalo juz napisane
1 Proponowalbym podbicia na poziomie 4 bb.
2. te rece sa oczywiscie w takich sytuacjach grywalne. ale zalezy wszystko od kontenkstu. Na pewno jedyan gra jest fold lub push. Innych opcji byc nie moze. Call jest najgorszym z mozliwych rozwiazan
Pozdrawiam