Stary/a/e
Domyślne
sity 45 - osobowe jak grać bankroll 200 -300$ - 20-02-2011, 23:02
(#1)
soltyserak's Avatar
Since: Feb 2011
Witam!
Z góry zaznaczam, że jestem początkowym graczem i nie znam wszystkich terminów pokerowych.

Trochę grałem w te sity na różnych poziomach do 12 dolarów, nie patrząc na zasady bankrolla rzecz jasna ;p, i spodobała mi się akurat ta forma do tego jeszcze w strukturze TURBO. Chciałbym rozpocząć na nowo przygode z pokerem tylko chce sie tym razem do tego solidnie przygotować, w z wiązku z tym mam wiele pytań, przede wszystkim o:

1) nieodpłatne źródła wiedzy na temat tego rodzaju gry w postaci książek oraz programów pokerowych, których mogę używać korzystając z PS
2)jakie bu-iny do bankrolla w granicach od 200 do 300 dolarów
3) czy ta forma w ogóle się opłaca

Jesli nie ta, to czy mógłby mi ktos doradzić coś innego przy tym bankrollu? Chciałbym miec na uwadze także przy dobrej grze regularnej branie udziału w SATELITACH do czegoś grubszego, pare razy tak próbowałem i z dostaniem się nie było większego problemu, po czym miałem całkiem niezłe wyniki jak na mnie tylko, ze nie byłem cierpliwy i jak cos juz wygrywałem a potem nie wychodziło to zapisywałem sie do czegos grubszego od razu i oczywiscie skutek był taki, że zostawałem bez grosza . Czy mam w ogóle sie za nie brać, czy poczekać z nabudowaniem się bankrolla?
Z góry dzieki za wszelkie rady i sugestie
P.S słowa krytyki przy obejrzeniu moich statystyk też byłyby mile widziane ;p

Dzięki!

Last edited by soltyserak; 20-02-2011 at 23:07..

Stary/a/e
Domyślne
21-02-2011, 03:51
(#2)
Destroo's Avatar
Since: Jul 2010
Witamy na forum

Zacznę od tego, że trochę rozegrałem właśnie tego typu turków i gram je nadal z całkiem dobrym skutkiem, więc mogę coś na ten temat powiedzieć. Przechodząc do Twoich pytań:

1) Jeżeli chodzi o programy to ciężko będzie znaleźć coś darmowego. Ja korzystam z HM + TableNinja (bardzo ułatwia grę przy multitablingu). Poza tym w necie znajdziesz całą masę artykułów dotyczących strategii rozgrywania tych turniejów.

2) Jako, że turbo sity są nacechowane dość sporymi swingami, to sugerowałbym dosyć restrykcyjny BM i rozpoczęcie gry z bi $1,10. Poznasz specyfikę tych turków, ograsz się i będziesz mógł wejść wyżej. Dla graczy bardziej doświadczonych bankroll na poziomie 200-300$ pozwala na spokojną grę z BI $3,25, ale z tego co piszesz wnioskuję, że jeszcze trochę za wcześnie żebyś uderzał w te stawki.

3) Według mnie to jeden z najlepszych sposobów na zbudowanie rolla. Rozgrywka jest dość prosta, bo od pewnego momentu nasze decyzje ograniczają się do push/fold i jeżeli tylko opanujesz zasady ICM to zarobisz na tym całkiem sporo.

Stary/a/e
Domyślne
22-02-2011, 15:15
(#3)
soltyserak's Avatar
Zauważyłem, że na stawkach własnie 3,25 i 6,50 ludzie zaczynają już troche myśleć, ale popełniaja jeszcze sporo błędów natomiast na tych za jeden dolar poswieciłem sporo czasu i dochodze do wniosku ze jest trudniej niz na tych za 3,25, zbyt duzo osób angazuje sie w pule i mozna łatwo odpaść. Z kolei grałem tez pare razy na stawkach wyższych niż 6,50 i tam juz trzeba posiadać ogromną wiedzę z ICM, której jeszcze nie mam. Nie wiem czy to trafne spostrzeżenie???

Dzięki za odpowiedź zaczynam grę dopiero za 2 miesiące bo musze troche uzbierać

Co to jest HM i na czym polega i gdzie mogę poznać tajniki ICM pomijając pokerstrategy?
Czy ważne są punkty Fpp bądź Vpp, co mozna z nimi robić?
i o co chodzi z tym rake backiem i graniem multitablingu? Czy to jest dużo lepsze niż granie jednego czy 2 stolików naraz ?

Last edited by soltyserak; 22-02-2011 at 16:35..

Stary/a/e
Domyślne
22-02-2011, 17:51
(#4)
DaWarsaw's Avatar
Since: Dec 2010
Supernova
z bankrollem 200-300 chyba nie ma sensu grac turniejow z wpisowym wyzszym od 1$. Gry turbo opieraja sie na minimalnych przewagach wynikajacych z ICM i dlatego korzysci z takich gier osiaga sie zazwyczaj po bardzo duzej ilosci turniejow, dlatego specjalisci od turbo graja wiele turniejow naraz. Polecam zwlaszcza wpisy woya, ktory od pazdziernika rozegral kilkanscie tysiecy sitow, poczynajac od 2$ a obecnie grajac juz 12$, z rewelacyjnym zwrotem.

Stary/a/e
Domyślne
22-02-2011, 18:15
(#5)
Destroo's Avatar
Since: Jul 2010
Wiadomo, że im wyższe wpisowe tym więcej dobrych graczy, a co za tym idzie poziom jest większy. Ciężko mi wypowiadać się o tym jak jest wyżej, bo nie grałem za więcej niż $6,50, ale przechodziłem przez wszystkie szczeble, aż do 6,50 i na pewno da się zauważyć, że z każdym kolejnym poziom zawodników rośnie.

Holdem Manager to taki przydatny programik, który na podstawie historii rozdań pokazuje nam statystyki nasze i innych zawodników. Przydatna rzecz przy multitablingu, kiedy nie jesteśmy w stanie sami obserwować i analizować gry na wszystkich stołach. A co do ICM, to wystarczy trochę "pogooglować", a na pewno znajdziesz sporo artykułów na ten temat.

O punktach FPP i VPP możesz poczytać na:
http://www.pokerstars.pl/vip/

Czy multitabling jest lepszy od grania jednego stolika? Pewnie, że tak. Grając kilka stołów jesteś w stanie rozegrać w tym samym czasie więcej rozdań/turniejów, a co za tym idzie ograniczasz wariancję. Oczywiście wszystko w ramach rozsądku. Multitabling wymaga pewnej wprawy, więc sugeruje stopniowe zwiększanie ilości stołow.

Stary/a/e
Domyślne
22-02-2011, 18:35
(#6)
soltyserak's Avatar
Cytat:
Oryginalnie opublikowane przez DaWarsaw Wyświetl wpis
. Polecam zwlaszcza wpisy woya, ktory od pazdziernika rozegral kilkanscie tysiecy sitow, poczynajac od 2$ a obecnie grajac juz 12$, z rewelacyjnym zwrotem.
kto to jest "woya" i gdzie go moge znaleźć, czy udziela sie na tym forum?

Stary/a/e
Domyślne
22-02-2011, 19:31
(#7)
soltyserak's Avatar
ok odnalazłem już, dziękuje !

Stary/a/e
Domyślne
24-02-2011, 00:14
(#8)
soltyserak's Avatar
Troche to wszystko przemyślałem i teraz nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie??

Czy żeby otrzymwać provfity pokerowe musze dążyć do gry przy jak najwiekszej ilości stolików, jak to sie mówi grindować (choć nie wiem dokładnie co to oznacza, ale domyślam sie) i opierać sie na rake backu ??? Przeraża mnie to troche granie dla wyrobienia samego bonusu i boje sie ze zepsuje to cała przyjemność gry. Czy jest na to jakiś inny sposób? Ma ktoś jakąś inną receptę na grę?

Stary/a/e
Domyślne
24-02-2011, 00:56
(#9)
DaWarsaw's Avatar
Since: Dec 2010
Supernova
a skad masz takie zalozenia? przykladowo, w wypadku woya rakeback i inne bonusy to max kilkanascie procent profitow, reszta jest z samej gry

Stary/a/e
Domyślne
26-02-2011, 17:00
(#10)
woyakko's Avatar
Since: May 2010
moze i ja doloze swoje 3 grosze

Jesli chodzi o poczatki i BM. Przy 200-300 $ rolla moim zdaniem powinno sie grac sity za 1.1. I nie chodzi tu nawet o to zeby eni zbankrutowac ale o to aby spokojnie i bezpiecznie nauczyc sie gry. Sprawdzilem Twoje wyniki i na razie jestes poczatkujacym graczem. na 45 owszem masz wyniki na plus ale to wszystko jest z dosc malej probki bo zagrales ich tylko kilkadziesiat sztuk. W torbo sitach to tyle co nic i nie swiadczy o niczym. mogbys grac najgorzej na sweicie i miec z tylu gier jeszcze wiekszy profit albo najlepiej na swiecie i w zadnym nie byc nawet w kasie. Wiec tym bym sie nie sugerowal.
W turbo sitach wielostolikowych nie gra sie raczej o zadne punkty ani statusy. Najwazniejszy powinien byc profit z gry. i an tym nalezy sie skupic.
Jesli masz ( a widze ze tak wlasnie jest) problem z przestrzeganiem BM oraz samodyscyplina, bardzo mocno zalecalbym skupienie sie na wytrenowaniu pewnych nawykow oraz na doskonaleniu samej gry.
i proponuje abys wplacic sobei te 300 $ i gral tylko i wylacznie sity za 1.1 az rozegrasz ich 500-1000 szt. I nic wiecej, bez wzgledu na wynik ( czyli nawet gdybys zarobil drugei 300 to i tak plan wykonac do konca) jedyna sytuacja w ktorej cos mozna zmienic to zmiejszenie stawek jesli spadniesz do np 150$ i wtedy grac sity za 0.5$.
Chodzi o to aby nauczyc sie wykonywac zalozenia i trzymac sie tego co sie samemu zaplanowalo. przy tym rollu nie powinines martiwc sie o zadne pienieadze i spokojnie bedziesz mogl posiwecic sie nauce gry. po tym czasie bedzie mozna pomyslec co dalej. bedzie juz jakas probka do analizy, pewnie cos do poprawy, byc moze bedzie mozna przejsc na 3.25. A na pewno sam bedziesz bardziej wiedzial na czym stoisz. Co ci sie podoba. co sprawia ci najwieszy problem. moze w ktorej fazie turnieju gra ci sie gorzej. itd itd.
pytales gdzies czy lepsze sa 45 czy 180os. Gra sie sie je generalnie bardzo podobnie. na pewno wieksze zyski mozna osiagac na 180 ale sa tez i wieksze swingi. no i raczej roll jest wymagany sporo wiekszy. ja zaczynajac swoj challenge zaczalem grac 2.2 majac 1000$.
wiec na razie raczej 45 os za 1.1.
Jesli chodzi o nauke.
Materialow jest duzo. na pewno na etapie nauki skupilbym sie na prostym ABC ktore na tych stawkach spokojnie pozwala zarabiac. w sieci jest sporo materialow. stron szkoleniowych ( nei wiem czy moge tu podawac jakies konkretne ale spokojnie mozesz sam znalesc) trzeba sie jednak liczyc ze trzeba za to placic. Tak jak i programy wspomagajace typu holdem manager czy sng wizard ( program do nauki ICM) dodam moze jeszcze ze w sitach wielostollikowych znaczenie czystego ICM troche spada ( ale jest oczywiscie bardzo wazny ) ale zyskuje zdolnosc do rozpoznawania sytuacji w danym kontekscie turniejowym
Sity te tez sa dobre jako wstep do gry w turniejach MTT.
i chyba tyle
przepraszam za bledy - pisze szybko i nie sprawdzam
pzdr
woy