Home / Community / Forum / SZKOŁA INTELLIPOKER.PL / Podstawy pokera / Szkolenia Intellipoker /

Szkolenia na żywo - problemy techniczne

Stary/a/e
Domyślne
Szkolenia na żywo - problemy techniczne - 01-03-2011, 15:54
(#1)
IP.pl's Avatar
Since: Dec 2010
(Administrator)
W tym temacie możecie opisywać problemy techniczne na jakie natraficie podczas szkoleń. Prosimy osoby, które rozwiążą takie problemy o opisanie tutaj sprawdzonych rozwiązań.

W naszych testach sprawdziliśmy cztery przeglądarki (FF, IE, Operę oraz Chrome). Ważne jest, aby wyłączone były wtyczki blokujące reklamy (Adblock). Znaczenie może też mieć aktualność Flasha.

Problemy techniczne, które mogą pojawić się podczas szkoleń można zgłaszać (najlepiej po angielsku) na adres: nils@myintellipoker.com. W mailu prosimy o podanie:

- nazwy/numeru szkolenia na którym pojawił się problem,
- rodzaju przeglądarki i jej wersji,
- zrzutu ekranu dokumentującego problem,
- informacji o zainstalowanej wersji Flasha.

Na IntelliPoker.pl przeprowadziliśmy już dziesiątki szkoleń - v KALI v korzystając ze swojego doświadczenia przygotował zestaw porad, w których podpowiada jak radzić sobie z problemami technicznymi:

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Widziałem do tej pory prawie wszystkie szkolenia prowadzone na IntelliPoker i napotkałem już różne problemy z oglądaniem ich. Przez ten czas udało mi się opracować sposoby radzenia sobie z nimi.
Ostatnio na szkoleniach pojawia się coraz więcej nowych użytkowników którzy za bardzo nie wiedzą jak poradzić sobie z tymi technicznymi przeszkodami. Piszą że nie widzą kart itp. prowadzący próbuje im pomóc, a cenny czas szkolenia ucieka. Dlatego postanowiłem zrobić ten wpis i podzielić się z wami moimi "kruczkami" na soft szkoleniowy Intelli oraz opiszę jak przygotować się do szkolenia prowadzonego za pomocą Join me.

1. Przeglądarki i dodatkowe wtyczki

Zacznę może od propozycji przeglądarki. Zazwyczaj korzystam z dwóch Mozzili oraz Google Chrome. Powiem wam że najmniej zawodzi Chrome i tą właśnie polecam.

Jeżeli korzystacie z niej musicie tylko się upewnić że macie zainstalowaną do niej aktualną wtyczkę Java. Adobbe Flash Player jest aktualizowany automatycznie przez samą przeglądarkę.

Natomiast jeżeli korzystacie z Mozzili bądź też innych przeglądarek upewnijcie się że macie zainstalowane aktualne wtyczki takie jak:

- Adobbe Flash Player http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

- Java http://www.java.com/pl/

- Adobe Shockwave Player (dodatkowo) http://get.adobe.com/shockwave/

Mając dodane te wtyczki do przeglądarek lub tak skonfigurowane Chrome jesteś gotowi do oglądania szkoleń bez większego ryzyka wystąpienia problemów technicznych.

2. Szkolenia za pomocą dwóch softów

Często się zdarza że Bigacsiga lub Wafflecop prowadzą szkolenia za pomocą dodatkowego oprogramowania do podglądania ich pulpitu. Właściwie u tych dwóch trenerów takie szkolenia to ostatnio norma więc warto mieć już na drugiej zakładce w przeglądarce przygotowana stronkę
https://join.me/

Podczas takiego szkolenia dźwięk mamy z softu Intelli, a wizualna część jest do oglądania za pomocą strony join me.

Pytania jednak do prowadzącego wpisujemy na chat Intelli nie na join me to bardzo ważne. Jeżeli piszecie na JM (join me) to tekst pojawia się i znika. Natomiast na SI (soft intelli) pozostaje on wyświetlony cały czas, a trener po zakończeniu wypowiedzi przegląda chat i odpowiada na wcześniejsze wpisy nasz i innych użytkowników. Tu od razu powtórzę prośbę każdego nauczyciela "Proszę nie spamować chatu !!!" czyli pojawiające się tam komentarze, rozmowy powinny dotyczyć tylko tematu szkolenia. Zaśmiecanie utrudnia odnajdywanie trenerowi waszych pytań miejcie to na uwadze.

Wracając do sprawy uruchomienia tego wszystkiego. Jesteśmy już zarejestrowani do szkolenia za pomocą softu intelli, mamy przygotowaną zakładkę z join me i czekamy na rozpoczęcie. Trener pojawia się przeprowadza test dźwięku i prosi o przepisywanie poniższego linku do przeglądarki.

Tak naprawdę wystarczy że przepiszemy, zapamiętamy tylko te dziewięć cyfr. Proponuje przepisanie sobie na karteczkę (z chatu nie da się robić kopiuj/wklej).

Przełączamy się na zakładkę z Join Me i wpisujemy je w poniższe pole (bez myślników podpowiadają się same) wskazane strzłką nr.1 i klikamy przycisk (strzałka nr.2) i pojawi się nam podgląd obrazu pulpitu i na nim widzimy szkolenie.

Mamy otwarte te dwie stronki i jeżeli chcemy zadać pytanie przełączamy się na SI i wpisujemy je w chat. Po czym wracamy do zakładki z join me i obserwujemy szkolenie oraz czekamy aż trener zauważy nas wpis i udzieli wyjaśnienia.

Porady techniczne do tego typu szkoleń:

W razie zaniku dźwięku odśwież stronkę z softem intelli. Ewentualnie wyjdź ze szkolenia i wejdź do niego jeszcze raz. Chwilowo prze loguj się z uczestnika na obserwatora. Jeżeli masz dźwięk na obserwatorze powróć do uczestnika powinno pomóc. Jeżeli masz dźwięk tylko na obserwatorze, niestety swoje pytania zadasz dopiero na forum po zakończeniu szkolenia (w trybie obserwatora nie dostępny jest chat). Ostatecznie zrestartuj przeglądarkę zamknij ją, zapisując wcześniej dziewięć cyfr join me, i po otwieraj strony na nowo. Jeżeli taki problem występuje u ciebie co szkolenie napisz w tym temacie pomogę w miarę swoich możliwości i wiedzy.

W razie zaniku, zatrzymania obrazu na join me to: odśwież stronę, zamknij ją i otwórz ponownie jeżeli to nie pomaga. Jedynie co pozostaje to obejrzenie później powtórki szkolenia i późniejsze zadanie pytań na forum.

Jeżeli spóźniacie się na szkolenie słyszycie że trener coś tłumaczy, a na stole nie widać kart to na 99% szkolenie odbywa się przez Join me. Wystarczy poprosić na chacie o numer join me, a z pewnością ktoś wam go poda

3. Akcesoria

Dobrze zawsze w trakcie szkolenia jest mieć pod ręką słuchawki w razie niskiego poziomu głośności. Występuje czasem taki problem, a taka rzecz jest jedną z szybszych form go rozwiązania.

4. Typowe problemy i praktyczne rozwiązania

Teraz opiszę najczęstszą awarie i najszybsze sposoby napraw które znam i sam opracowałem

"Wszystko słyszę ale mam pusty stolik. Co mam robić?"

Najpewniej szkolenie odbywa się za pomocą połączenia dwóch softów o czym pisałem wyżej. Jak już wykluczyliśmy tę opcję to jest kilka czynności które powinniśmy spróbować zrobić sami zanim podniesiemy alarm na chatcie i ukradniemy cenny czas który powinien być przeznaczony na objaśnianie zagadnień pokerowych, a nie na informatyczna poradę. Miejmy to na uwadze drodzy użytkownicy Kolejność w jakiej wymieniłem te sposoby jest ważna o najczęstszego do rzadszego po "w tej chwili nic ci nie pomoże"

1. Upewnienie się że mamy zainstalowane aktualne wtyczki do przeglądarki opisane w pierwszym punkcie.
2. Odświeżenie stronki z softem czasem nawet kilka krotne.
3. Ponowne wyjście i wejście do szkolenia. Zamknięcie i ponowne otworzenie strony.
5. Prze logowanie na "obserwatora" i późniejszy powrót do "uczestnika". W przypadku uzyskania obrazu tylko na obserwatorze trzeba uzbroić się w cierpliwość i zrozumienie, a pytania do trenera zadać później na forum.
4. Restart przeglądarki.
5. Zmaiana przeglądarki na inną. Polecana przez zemnie Google Chrome + doinstalowanie do niej Javy Adobbe Flash Player aktualizuje się w niej zutomatycznie
6. W przypadku gdy to zawiedzie zawsze macie możliwość obejrzenia później nagrania szkolenia, a o problemie piszcie tutaj będziemy starali się jakoś go wspólnie rozwiązać.

"Nie mam dźwięku, słabo słyszę"

Nie jest to częsty problem ale jednak pojawiają się i takie wpisy. W tym wypadku polecam podjęcie następujących kroków:

1. Podniesienie głośności w sofcie intelli. Obok zdjęcia prowadzącego w górnym lewym rogu znajduje się symbol głośnika przy nim jest kreskowana skala za pomocą której regulujemy głośność oprogramowania. Ustawiamy np. na maksa.

2. Odhaczyliśmy punkt pierwszy ale problem pozostał lub głośność poprawiła się w małej skali to czas na sprawdzenie ustawień u siebie. Tu już nie będę się rozpisywał bo są różne kart graficzne, a co za tym idzie dużo rożnych ustawień. Problem wymaga indywidualnego podejścia więc piszcie, spróbujemy coś poradzić. Jedna rzecz jest wspólna każdy windows ma w dolnym prawym rogu ikonkę głośnika sprawdźcie czy tam suwak jest w najwyższym położeniu.

3. Powyższe zmiany nie przyniosły zadowalającego efektu? Pozostaje tylko podkręcenie głośników na maksa lub założenie słuchawek o których już pisałem. Tego czego nie dosłyszycie usłyszycie podczas oglądania nagrania szkolenia tam jak do tej pory dźwięk jest zawsze w dobrej jakości.

To myślę że było by na tyle. Mam nadzieję że mój mały poradnik pomoże wam i uprzyjemni korzystanie z oprogramowania szkoleniowego. Jeżeli spotkam się z czymś nowym dopiszę to do listy natomiast jeżeli wy macie problem który nie został tu poruszony piszcie jakoś sobie pomożemy

Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Last edited by IP.pl; 03-09-2012 at 09:45..

Stary/a/e
Domyślne
02-03-2011, 20:41
(#2)
cieply193's Avatar
Since: Feb 2010
BronzeStar
nie załadowywuje mi się strona ze szkoleniem , mam całą białą

Stary/a/e
Domyślne
02-03-2011, 20:50
(#3)
cieply193's Avatar
Since: Feb 2010
BronzeStar
juz ok

Stary/a/e
Domyślne
09-03-2011, 20:42
(#4)
daj_wygrac's Avatar
Since: Jan 2011
BronzeStar
Witam, po załadowaniu widzę stolik lecz nic się nie dzieje(nie widać gry, widzę też kto prowadzi szkolenie i wiadomości na czacie lecz nie mam okienka do pisania. Korzystam z Chrome i nie bardzo wiem w czym może być problem.

Stary/a/e
Domyślne
09-03-2011, 20:48
(#5)
EmilYoo's Avatar
Since: Feb 2011
1. Prowadzący mógł wyłączyć podgląd jakiejś akcji.
2. W takiej sytuacji mi osobiście pomaga alt+F5 lub zwykłe odczekanie minuty , dwóch (jeśli np. wcześniej wyszedłem ze szkolenia).
3. Chat - możliwość pisania jest tylko dla Uczestników , goście i obserwatorzy nie mają możliwości pisania (wyjątkiem był pierwszy kurs gdy były problemy techniczne) .

Stary/a/e
Domyślne
Problem ze szkoleniem na żywo. - 10-03-2011, 17:52
(#6)
LudovicLeya's Avatar
Since: Apr 2010
Witam. Kolejne szkolenie przed nami, chciałbym wziąć w nim udział tak jak kiedyś ale ostatnio miałem problem taki :
Słyszałem komentarze p. Marcina i p. Grześka a nie widziałem ich kart. Próbowałem na dwóch przeglądarkach i nic.
Czy możecie mi doradzić co zrobić by widzieć stół i ręce zawodników tak bym miał wyobrazenie tego o czym jest mówione?

Niestety w moim przypadku nie było widać cały czas stolika, a takze nie moglem pisac. A byłem zarejestrowany jako uczestnik.

Last edited by LudovicLeya; 10-03-2011 at 18:22..

Stary/a/e
Domyślne
14-03-2011, 15:47
(#7)
IP.pl's Avatar
(Administrator)
Proszę o kontakt osoby mogące nagrać szkolenie.

Stary/a/e
Domyślne
14-03-2011, 19:20
(#8)
DaWarsaw's Avatar
Supernova
Cytat:
Oryginalnie opublikowane przez LudovicLeya Wyświetl wpis
Witam. Kolejne szkolenie przed nami, chciałbym wziąć w nim udział tak jak kiedyś ale ostatnio miałem problem taki :
Słyszałem komentarze p. Marcina i p. Grześka a nie widziałem ich kart. Próbowałem na dwóch przeglądarkach i nic.
Czy możecie mi doradzić co zrobić by widzieć stół i ręce zawodników tak bym miał wyobrazenie tego o czym jest mówione?

Niestety w moim przypadku nie było widać cały czas stolika, a takze nie moglem pisac. A byłem zarejestrowany jako uczestnik.
Najnowszy flash?

Stary/a/e
Domyślne
04-01-2012, 17:58
(#9)
GodSolier's Avatar
Chciałem sobie obejrzec jeszcze raz szkolenia, tak dla przypomnienia.
Mam problem, nie moge ich oglądać na fullscreen. Klikam ikonke od odtwarzacza i nic sie nie dzieje. Ktos ma podobny problem, albo wie jak pomóc?

Stary/a/e
Domyślne
05-01-2012, 09:57
(#10)
IP.pl's Avatar
(Administrator)
Zapisów szkoleń, które znajdują się na forum nie da się powiększyć (dlatego też zrezygnowaliśmy z publikowania na nim filmów).

Wszystkie szkolenia są dostępne teraz w dziale "wideo" i tam powiększanie działa bez problemów.