Stary/a/e
Domyślne
Poker Tracker czy Holdem Manager ? - 11-03-2011, 18:00
(#1)
DooMsky666's Avatar
Since: Feb 2010
Witam
Mam do was pytanie takie jak w temacie co według was lepsze PT czy HM ? Osobiście korzystałem trochę z PT ale bardziej mi on przeszkadzał niż pomagał :/ I tu prośbą do ludzie korzystających z któregoś oprogramowania czy byłby ktoś tak miły i podesłał mi swojego huda pod sng ? Ponieważ zupełnie sobie nie radzę z poprawnym jego ustawieniem Z góry dziękuję i pozdrawiam

Stary/a/e
Domyślne
12-03-2011, 15:50
(#2)
DaWarsaw's Avatar
Since: Dec 2010
Supernova
Moim zdaniem lepszy, bardziej wydany, szybszy i latwiejszy w obsludze jest HM

Stary/a/e
Domyślne
25-11-2013, 18:59
(#3)
trzaskuu's Avatar
Since: Nov 2013
Czytałem wiele tematów na temat tego który program jest lepszy, i zdecydowana większość poleca Hold'em Manager! Wśród zwolenników tego programu zauważyłem też wielu użytkowników którzy są bardzo aktywni na różnych forach (ponad 1000 postów), co może wskazywać na to że są to gracze którzy dobrze grają. Sam ekspert nad moją odpowiedzią poleca Hold'em Manager więc odpowiedź powinna być dosyć klarowna. Jeżeli mimo tego nie wiesz jeszcze co wybrać najlepszym sposobem będzie przetestować oba programy na wersji trial.

Stary/a/e
Domyślne
25-11-2013, 19:13
(#4)
Cragmorton's Avatar
Since: Mar 2011
PT4 > HM2.
Jak używałem HM z dużą bazą rąk to miałem częste freezy, braki odpowiedzi. Poza tym dla mnie PT jest prostszy w konfiguracji.
I jeszcze jeden plus na korzyść PT4. Automatyczne notatki są o wiele lepsze niż w HM.
Ostatecznie oba programy podobne, wybierz ten który bardziej ci odpowiada. Nie mówię, że HM to słaby soft, ale ja używając miałem sporo problemów właśnie z brakami odpowiedzi.

Stary/a/e
Domyślne
25-11-2013, 20:25
(#5)
NilsPeter66's Avatar
Since: Feb 2012
Używałem Holdem Managera, a od około roku korzystam z Holdem Managera 2 i mam same pozytywne doświadczenia. Dużą wartością dodaną jest Leak Buster i NoteCaddy, o które rozszerzyłem sobie podstawową wersję programu.

Stary/a/e
Domyślne
25-11-2013, 20:27
(#6)
rask90's Avatar
Since: May 2013
Też niedługo będę się nosił z zamiarem kupna któregoś z programów. Aktualnie testuję PT4. Miałem też 30 dniowego triala HM2.

1. HM2.

Plusy względem PT4:

- duży ilość wyboru, różnych statystyk. Może są ale w PT4 nie mogłem znaleźć np. statystyki ilości rąk otwieranych z BB i SB(ważne w grach HU)
- łatwiejszy w obsłudze/większa ilość funkcji. Pewnie PT4 i HM2 są tutaj na podobnym poziomie. Jednakże, w HM2 bez problemu udało mi się ustawić lub wyłączyć abrewiatury przy statystykach w hudzie, w PT4 nie wiem za cholerę gdzie to się robi.
- brak irytującego napisu "trial" na stole, który już nie raz kosztował mnie sporo żetonów, kiedy to "stealowałem" z SB ze słabą ręką, kiedy nagle się okazywało, że ktoś już limpował, z wczesnej pozycji, tylko jego żetonych schowały się pod tym napisem. Przy wielu stołach ten napis bardzo przeszkadza. To może zarzut do wersji trail, niemniej na tyle mnie ta sprawa irytuje, że prawie na pewno nie kupię PT4.
-HM2 resetował nasze statystyki kiedy zmienialiśmy stół, PT4 pokazuje statystyki z całego turnieju. Może da się to jakoś zmienić.
-łatwiejsza konfiguracja profili w hudzie.

2. PT4

Plusy względem HM2

- pożera mniej pamięci RAM i szybciej się włącza.
- łatwiejsza selekcja turniejów w historii gier. W HM2, trzeba włączać jakieś kretyńskie filtry turniejów, które są bardzo niewygodne. W PT4 w jednej tabeli można łatwo zaznaczać i odznaczać cechy turniejów(SNG, STT, MTT itd.)
-bardziej przejrzyste podsumowanie turniejów. PT4, łatwo można ustawić sobie historię turniejów z danego dnia. Od razu ma się na wykresie podane ITM%, ROI%, itd. W HM2 pewnie też jest to dostępne, ale w PT4 moim zdaniem jest to lepiej rozwiązane.
-w HM2 nie udało mi się ustawić, żeby HUD wyświetlał statystyki przeciwników z całej historii gier, a nie tylko z z danej gry. Pewnie było to spowodowane tym, że miałem wersję testową.
- jest ładniejszy
- łatwiej przesuwają się statystyki na stole przy graczach. Problem w HM2 mógł być spowodowany tym, że zamiast myszki używam tabletu graficznego. Niemniej w PT4 taki problem nie istniał.

To tyle, ile udało mi się teraz przypomnieć. Podsumowując, oba te programy mają niemalże te same opcje, są tak samo funkcjonalne. Wszystko rozbija się jedynie o ustawienie tego. Przetestuj obydwa programy za darmo i po miesiącu z każdym z programów sam oceń, który bardziej przypada Ci do gustu.

W sumie z tego co napisałem to powinienem wybrać PT4. Jeszcze nie podjąłem decyzji, będę korzystał z PT4 jeszcze przez jakieś dwa tygodnie. Może przyzwyczaję się do irytującego czerwonego napisu zasłaniającego żetony graczy i podejdę do sprawy kupna mniej emocjonalnie. W pełnej wersji nie latają pewnie po stole, żadne napisy "upiększające" jego wygląd.