Stary/a/e
Domyślne
Kiedy nalezy opuścić stolik? - 26-03-2011, 15:28
(#1)
art633's Avatar
Since: Mar 2011
Czytałem sporo tematów o wyborze stolika do gry cashowej, średnie pule, średnie oglądających flop itp. itd. ale jak dotąd nie napotkałem odpowiedzi na, wydaje mi się, równie ważny temat jakim jest zejście ze stolika. Bardzo chciałbym wiedzieć kiedy robią to profesjonalni gracze?

Załóżmy że gram na 2 stolikach, stawki 0,01-0,02 (malutki bankroll), na każdy wnoszę po 1$ (zakładam że grając na stolikach z średnią 1$ napotkam słabszych graczy niż na tych ze średnią 2$). Jakie założenia finansowe powinienem mieć? Czy powinienem zakończyć grę na stoliku po podwojeniu się? Intuicja podpowiada że to musi być słabszy stolik i należy grac dalej, ale istnieje ryzyko utraty wygranych pieniędzy.

Czy należy podjąć się ściśle określonych limitów, czy po prostu grac "ile wlezie" i próbować zrobić z tego 1$ np. 10$ na jednym stoliku? A może lepiej rozłożyć wygraną na więcej stolików, trzymając się zasad bankrolla (5% na sesje), to znaczy że jak wygram na jednym ze stolików powiedzmy 3$, to raczej dokładam sobie 2 stoliki i staram się na wszystkich czterech startować z podobną sumą 1$ i dalej grać swoje? (oczywiście jeżeli panuje nad grą na 4 stolikach)

Jestem ciekaw waszych opinii na ten nieporuszany nigdzie temat

Stary/a/e
Domyślne
27-03-2011, 16:07
(#2)
DaWarsaw's Avatar
Since: Dec 2010
Supernova
sesja nigdy nie powinna byz uzalezniona od wynikow na danym stole, ale od klasy przeciwnikow i ustalonego czasu gry. Jezeli wiec mam ustalona, przykladowo, 3-godzinna sesje, a na danym stole caly czas siedzi slaby gracz/gracze, to nie schodze z tego stolu niezaleznie od tego czy mam na nim 10 buyinow czy 5 razy musialem sie ponownie wkupowac.

Stary/a/e
Domyślne
31-03-2011, 12:28
(#3)
Goral's Avatar
Since: Oct 2010
Na najnizszych stawkach w poker roomie jesli grasz ponad bankroll (bo np wygrales kilka $ we freerolu) to mozesz schodzic jak sie troche nabudujesz zeby zmneijszyc wariancje i ryzyko. Jesli grasz wyzej i wg bankrola to dokladnie uwagi Warsawa sa poprawne.

Marcin "Goral" Horecki