Stary/a/e
Domyślne
Analiza zagrania S&G 9 - 31-03-2011, 21:03
(#1)
EmilYoo's Avatar
Since: Feb 2011
Witam ,

Z kolegą jakoś nie możemy dojść do porozumienia w ocenie pewnej sytuacji .
Postaram się opisać sytuację jak najdokładniej:

Turniej S&G 9-ciu graczy , wpisowe 1,20$
Faza Bubblu , kolega na SB (jeden z dwóch short-stacków M na poziomie 5,2)
Dostaje rękę , wszyscy przed nim pass , więc zostają dwie osoby próbuje stila i raise do 3BB.
Gracz na BB (big stack , 4-krotnie więcej żetonów od kolegi , 14% widzianych flopów ogólnie bardzo tight) .
Jednak przebija zagranie z SB i znajomy folduje .

Wg. mnie to złe zagranie ze strony kolegi , jednak on uważa trochę inaczej.
Proszę o wyprowadzenie mnie z błędnego przekonania bądź przyznanie racji .

Stary/a/e
Domyślne
31-03-2011, 21:57
(#2)
morgan1989's Avatar
Since: May 2010
Moim zdaniem złe zagranie. Steal jako taki jest zagraniem poprawnym, ale z SB to powinien być chyba 4BB raise, no i nie do Big stacka, który zraisuje nas z any two, ponieważ wiedząc że jest bubble zostanie sprawdzony tylko z bardzo mocnym układem. Wsypana kasa, zagrałbym identycznie jak gracz na BB.

Stary/a/e
Domyślne
31-03-2011, 22:48
(#3)
rzmcnt's Avatar
Since: Oct 2010
BronzeStar
moim zdaniem powinien albo od razu pushować albo po prostu foldować - po przebiciu od BB jest już związany z pulą i musi to sprawdzić (dokłada około 2bb do 10 czyli wystarczy mu 1:5 żeby wygrać)

osobiście w takiej sytuacji gdy jest drugi shortstack na bubblu nie wiem czy bym stealował bigstacka z J6.
Przeciwników tight oczywiście stealujemy częściej niż "luzaków", z tym że przyjrzałbym się też jego statystykom jak reaguje na steale i gra na blindach bo mimo tego że ogląda 14% flopów może foldować tylko 40% steali na blindwar.

Stary/a/e
Domyślne
01-04-2011, 23:10
(#4)
Celebes87's Avatar
Since: May 2010
Cytat:
Oryginalnie opublikowane przez morgan1989 Wyświetl wpis
ale z SB to powinien być chyba 4BB raise, no i nie do Big stacka
4BB to zdecydowanie za dużo. Po takim wkładzie zbyt mocno angażujemy się w pulę - lepiej od razu pushować. Aczkolwiek nie polecam tego robić z J6o (chyba, że w specyficznych sytuacjach, a ta do nich nie należy). Tak jak rzmnct pisze mamy bubble, jest drugi short, teraz będziemy mieli buttona. Jeżeli po big stacku siedzi short, to jest dużo lepsza sytuacja na steal.

Jednak biorąc pod uwagę to co się wydarzyło, nie możemy zapominać o pot oddsach (tak jak pisał rzmnc). Wbrew pozorom pomimo statów, BB ma bardzo szeroki zakres na takie zagranie, więc wcale nie musi się okazać, że będziemy daleko w tyle. Ale tak jak pisałem, lepiej od początku było nie angażować się w tą pulę przy tak małym stacku, jeżeli do rerise chciał to zrzucić.
Przed rozpoczęciem akcji powinien mieć już zaplanowane co zrobi w poszczególnych sytuacjach, a jeżeli w tej zakładał, że do rerise zrzuci, to nie potrzebnie rozpoczynał akcję.

Last edited by Celebes87; 01-04-2011 at 23:17..