Stary/a/e
Domyślne
TPTK - 01-04-2011, 22:33
(#1)
morgan1989's Avatar
Since: May 2010
TPTK to jeden z układów na które liczymy podbijając przed rozdaniem z kartami AJ+. Wszystko niby fajnie gdy spada nam właśnie flop na top pair top kicker. Aleee Moje pytanie tutaj brzmi jak odnosić TPTK do trafionego niskiego seta przez przeciwnika. Zazwyczaj gracz nie podpala się z setem i lubi go slowplayować. Często spotykałem się z grą check/call jeżeli bez pozycji lub tylko call mając pozycję. A jeśli nawet czy po check raise zawsze jesteśmy z tyłu? Jak tutaj dalej powinna wyglądać strategia (bo załóżmy że flop zawsze przechodzi bez fajerwerków)? Mocny/średni second barrel czy check na turnie? A wtedy co na river?
Przydałoby się moje przykładowe rozdanko takie, ale niestety nie posiadam.
Wiem że to trochę chaotyczne, ale znajdzie się ktoś do pomocy nie? A przy okazji może jakaś dyskusja Sytuację można odnieść tak samo do krótkich SNG (tak mi się wydaje)

Stary/a/e
Domyślne
02-04-2011, 01:59
(#2)
rzmcnt's Avatar
Since: Oct 2010
BronzeStar
Trochę ciężko odpowiedzieć na to pytanie, na stolikowych zauważyłem że TPTK przeciwko regom którzy callują tylko pockety pod seta stackowanie się z TPTK jest EV-, natomiast na fishów - wręcz przeciwnie
Chyba najbardziej przydatne są tutaj statystyki:
- Fold to cbet flop
- AF flop

Masz rację - przydałoby się przykładowe rozdanko

Stary/a/e
Domyślne
02-04-2011, 23:23
(#3)
MarcinEmpik's Avatar
Since: Mar 2011
Duzo zalezy przeciwko komu gramy, dosc latwo jest odczytac ze trafil seta przeciwnik ze statami 12/10, 11/10,10/8, wtedy raczej standardowy second barrel i jesli dostaniemy call to na river gramy check/fold. Z fishami jest trudniej ale zazwyczaj jesli gra check/raise na flopie i turnie to zawsze on tu bije nasze TPTK. Jesli grasz z AJ i tu lapiesz TPTK to przy check/raise nasza reka jest tu rzadko do przodu.

Stary/a/e
Domyślne
26-05-2011, 10:05
(#4)
daero22's Avatar
Since: Dec 2010
dla mnie też największe wtopy to TPTK lub 2PAIR versus niskie pockety... chciałbym to jakoś zniwelować, jak sobie to odczytać fajnie?

często widzę taką akcję (zakladam moje AK przeciwnik dajmy na to 55)

flop: A5x cont bet/call turn: x second b/raise(często mraise)

też tak obserwujecie?

Stary/a/e
Domyślne
26-05-2011, 10:27
(#5)
Ruune666's Avatar
Since: Nov 2010
Ja często sprawdzam statystykę call open, jeśli wynosi 5-6% tzn że przeciwnik calluje głównie parki pod set, trafiając tptk gram gram cbet flop cbet turn. Jesli dotarł na river tzn że ma grubo i tu gram check call/fold zależnie od wielkości beta i typu przeciwnika.

Stary/a/e
Domyślne
26-05-2011, 15:06
(#6)
daero22's Avatar
Since: Dec 2010
a co z R na turnie? fold? innej opcji niet?