Stary/a/e
Domyślne
Analiza rozdań NL2 - 08-04-2011, 09:59
(#1)
kamilkaze1's Avatar
Since: Feb 2011
Witam
Mam takie rozdanie, które spędza mi sen z powiek. Sytuacja wyglądała tak, że kilka rozdań wcześniej moje QAo przegrało z KK jegomościa po tym jak na flopie trafił seta a ja miałem ciąg do strita i na riverze mogłem okazać się tylko parą asów. Bez sensu straciłem w ten sposób 2/3 stacka. Chciałem się odegrać w tym rozdaniu licząc na znaczne rozluźnienie zakresu rąk przeciwnika...

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (3 handed)

Known players:
[tg]BB (Hero)$0.76:///////;BU$3.79:///////;SB$7.15:///////;[/tg]

Preflop: Hero is BB with 9:s, 9:d.
BU raises to $0.06, SB folds, Hero raises to $0.10, BU raises to $3.79, Hero calls $0.66.

Flop: ($4.56) Q:c, 6:h, 6:s (2 players)

Turn: ($4.56) A:d (2 players)

River: ($4.56) 2:h (2 players)

Final Pot: $4.56.
Results follow:

BU shows two pairs, aces and sixes(J:d A:h).
Hero shows two pairs, nines and sixes(9:s 9:d).

BU wins with two pairs, aces and sixes(J:d A:h).

I jeszcze jedno rozdanie, po którym muszę zastanowić się poważniej nad swoją grą bo wygląda to kiepsko... Jak to mówią "dobrze żarło, a zdechło". Załapałem jakiś marny okres w grze i muszę wszystko na nowo poukładać :/

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
[tg]MP3$3.66:///////;CO$5.15:///////;BU (Hero)$1.76:///////;SB$2.25:///////;BB$3.41:///////;[/tg]

Preflop: Hero is BU with A:c, K:s.
MP3 raises to $0.06, CO folds, Hero calls $0.06, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.15) 2:h, 7:c, 3:s (2 players)
MP3 checks, Hero checks.

Turn: ($0.15) A:s (2 players)
MP3 checks, Hero bets $0.04, MP3 raises to $0.14, Hero raises to $0.24, MP3 raises to $0.80, Hero raises to $1.74, MP3 calls $0.90.

River: ($3.55) 9:h (2 players)

Final Pot: $3.55.
Results follow:

Hero shows a pair of aces(A:c K:s).
MP3 shows three of a kind, threes(3:c 3:d).

MP3 wins with three of a kind, threes(3:c 3:d).

Last edited by kamilkaze1; 08-04-2011 at 13:10..

Stary/a/e
Domyślne
08-04-2011, 18:16
(#2)
rzmcnt's Avatar
Since: Oct 2010
BronzeStar
Siema,

na początku pierwsza uwaga - staraj się pisać każde rozdanie w osobnym temacie - będzie to bardziej przejrzyste
kolejna uwaga - schowaj albo nie pokazuj w 1 poście kart jakie pokazał przeciwnik bo to może wpłynąć na ocenę ręki

a teraz do rzeczy

odnośnie pierwszego rozdania - zakładam że grasz BSS, jeśli się mylę to mnie popraw - dlaczego masz 38 bb? Jeszcze zanim usiądziesz do stolika ustaw sobie w opcjach autorebuy do 100bb gdy masz mniej niż 100bb.
Nie podoba mi się też Twoje podejście:
Cytat:
Chciałem się odegrać
nie wiem jak rozegrałeś te rozdanie z AQ, ale już na pierwszy rzut oka widać że jesteś bardzo results-oriented - błąd. Staraj się grać w ten sposób, aby każda Twoja decyzja przynosiła Ci zyski w longrunie.
Co do samego zagrania - tu już na starcie rzuca się w oczy kolejny błąd. Co miał znaczyć ten mini-raise? Chciałeś go wystraszyć i ukraść pulę, sprowokować do wrzucenia stacka preflop czy... no właśnie, czy co?
3bet w tym wypadku powinien wynosić 0,2$ (zawsze 3betuj 3x podbicie ale do minimum 10bb).
Owszem - on tutaj będzie grał trochę luźniej zważając na to że jest 3 graczy przy stole. Gdy on wrzuca stacka, zastanówmy się z jakim robi to zasięgiem - załóżmy że TT+,A8s+,KJs+,ATo+,KQo (na unka dałbym jeszcze mniej, ale przyjąłem taki szeroki zasięg żeby coś zobrazować).
Equity Wygrana Podział
BU 53.74% 53.52% 0.21% { TT+, A8s+, KJs+, ATo+, KQo }
BB 46.26% 46.05% 0.21% { 9d9s }

I sam sobie odpowiedz - czy 46.26% na wygraną to dużo czy mało?

co do drugiego rozdania:

Znowu niepełny stack...

na preflopie bym 3betował żeby wyciągnąć value.
O ile do przeczekania flopa nie mam większych zastrzeżeń, to turn już mi się kompletnie nie podoba. Po pierwsze sizing - spokojnie mógłbyś tu zacząć od 0,11$. No ale ok, zrobiłeś miniraise i dostajesz check/raise. Przebijasz to (znowu mam zastrzeżenia do sizingu) i villain Cię 4betuje. Jak myślisz - z czym on to będzie robił? Dla mnie w tym miejscu jest już easy fold

Ogólnie rzecz ujmując, czeka Cię jeszcze trochę treningu - ale nie martw się - wystarczy trochę wytrwałości i spokojnie przeszkoczysz nl2

Stary/a/e
Domyślne
10-04-2011, 00:23
(#3)
kamilkaze1's Avatar
Dzięki za wskazówki
U mnie z teorią bardzo krucho i musiałem doczytać co to jest BSS :P, więc odpowiadam że to co grałem było nieco uboższą wersją BSS (75-80 bb). Już samo granie tą metodą przy kasie rzędu 10-15 BI jest ogromnym błędem, przez co niektóre decyzje zapadały w grze pod dużą presją :/ Za mała kasa i nie radzę sobie ze swingami, jak wygram trochę to później tracę z nawiązką... Nie jestem jeszcze gotowy na ten rodzaj gry - teoretycznie, psychicznie no i kasowo.
Wcześniej grałem FL z dość dobrym sutkiem ale licho jakieś mnie pokusiło, żeby przerzucić się na NL. Przyczyniło się też do tego kilkanaście przegranych silnych rąk w stylu AA czy AKs, gdzie przegrywałem z jakimiś słabymi overparami - sprawdzają tam wszystko co się da, zwłaszcza na moim najniższym poziomie.
Masz rację, jestem cholernie result-oriented chociaż próbuję sobie wmawiać, że tak nie jest :P
Po wczorajszych wpadkach postanowiłem odpocząć od cashówki i zająć się tym co wychodzi mi narazie najlepiej, czyli MTT :P
Wpisowe 0,10-0,25 daje mi swobodę psychiczną (100-200 BI), relatywnie tani poligon doświadczalny i możliwość zbudowania bankrolla w dłuższym terminie. Dla odmiany zaglądnę od czasu do czasu na FL2, a NL będę się wystrzegał jak ognia :P

Co do rozdań
1. Nie do końca jasno się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że chciałem wykorzystać fakt szybkiej próby odegrania się przeciwko przeciwnikowi ze stosunkowo silną ręką. Liczyłem na to, że przeciwnik będzie liczył na mój blef i rzuci się na mnie z czymś w rodzaju J8... Moje przebicie marne, liczyłem na sprawdzenie i chciałem rozegrać coś więcej na flopie. Zacząłem używać kalkulatora odds i jak zobaczyłem 72% to wyłączyłem myślenie i sprawdziłem. Biorąc pod uwagę twoje obliczenia i 46% szans to na pewno bym spasował przy tym przeciwniku, jednak ja póki co robię wszystko na czuja i skutki są jakie są...

2. W drugim rozdaniu rzeczywiście dałem ciała z tym małym przebiciem, ale cały czas liczyłem u niego na AJ czy asa z czymś słabszymm. Małe doświadczenie robi swoje :P

Tak jak napisałeś - "trochę" potrenuję i będzie dobrze A tak serio to jak czas pozwala to staram się chłonąć wiedzę z forumowych szkoleń i samego forum oraz z oglądania gier w prestiżowych turniejach. Póki co daję sobie spokój z NL2 i pomęczę te najtańsze turki.

Pozdrawiam

Last edited by kamilkaze1; 10-04-2011 at 00:29..

Stary/a/e
Domyślne
10-04-2011, 08:21
(#4)
rzmcnt's Avatar
BronzeStar
to kwestia indywidualnych preferencji, ale szkoda że będziesz się wystrzegał NL, bo bywa ono bardzo fajne jeśli się je ujarzmi

Stary/a/e
Domyślne
10-04-2011, 22:17
(#5)
kamilkaze1's Avatar
Gra się super tylko ja mam za mało kasy na ten typ gry, a przy moim małym doświadczeniu swingi są ogromne i widzę, że psychicznie nie daję sobie z tym rady. Zresztą zamieszczam wykres pokazujący moją grę.

Uploaded with ImageShack.us

Jak dorobię się z 40-50 BI to wrócę na NL, a póki co będę męczył turki po 0,1-0,25 i FL2.

Last edited by kamilkaze1; 10-04-2011 at 22:21..

Stary/a/e
Domyślne
16-04-2011, 10:07
(#6)
Goral's Avatar
Oprocz uwag kolegow, mi nie podobaja sie Twoje mini raisy, zarowno w pierwszym rozdaniu pre flop jak i w drugim na turn. W ten sposob dajesz oddsy przeciwnikom do poprawnej gry i z dobrymi rekami nie budujesz puli tak jak powinienes.

No i brak 3beta z AK az kole w oczy.

Marcin "Goral" Horecki