Stary/a/e
Domyślne
pocket QQ kotra K na flopie - 11-04-2011, 23:48
(#1)
v KALI v's Avatar
Since: Mar 2011
Position: Stack
MP2: 3165
MP3: 1940
CO: 1485
BU: 2815
Hero: 3265
BB: 1965

SnG-MTT $ 1,20 (26 Players)
blind: 50/100 No-Limit Hold'em (6 Players)

-----------------------------------------------------------------

Preflop: Hero is SB with ,
MP2 raises 100 to 200, 3 fold,
Hero raises 200 to 400, BB folds, MP2 calls

Tutaj delikatne przebicie licząc że przeciwnik przebije i wtedy All in z mojej strony.

Flop: (900) , , (2 Players)
Hero bets 500, MP2 calls

Przeciwnik sprawdził mnie i jak widać wpadł K. Zastanawia mnie czy nie lepszy byłby chcek/fold niż wypalenie barelli.

Turn: (1900) (2 Players)
Hero checks,
MP2 bets 1000, Hero folds, MP2 gets uncalled bet back

Final Pot: 1900

Na turnie postanowiłem poczekać licząc na check/check ale po tym jak wypalił mi tego 1000 to uwierzyłem w to że ma króla. Kolejnym powodem do folda było to że po oddaniu tego zagrania mój Stack był na poziomie średniej stacków w całym turnieju.

Jak bardzo źle zagrałem tą rękę ??? Dodam że w między czasie rozmawiałem przez telefon dosyć ważna rozmowa i nie mogłem się skupić na grze ani rozłączyć

Stary/a/e
Domyślne
12-04-2011, 02:13
(#2)
Celebes87's Avatar
Since: May 2010
Trochę za małe podbicie. Dałeś mu oddsy prawie 4:1 na call przed flopem grając bez pozycji. Raise do ok. 550-600 był by idealny. C-bet na flopie jak najbardziej w porządku, po callu w zależności od przeciwnika albo decydujesz się na second barrel jeżeli masz reada na przeciwnika, tzn. widziałeś że stosuje floating czy agresywnie rozgrywa drawy itd. itp.. Jednak poddanie po checku na turnie jest jak najbardziej poprawne i bezpieczne.

Stary/a/e
Domyślne
12-04-2011, 14:26
(#3)
v KALI v's Avatar
Dzięki Celebes za analizę.

Rzeczywiście jak na to patrzę teraz to moim błędem już w fazie pre flop mogło być za słabe podbicie. Tu mam pytanie czy mając pozycje nad przeciwnikiem moje małe podbicie było by mniejszym grzechem?
Zakres przeciwnika hymm.. to był właśnie problem w tym turnieju niedawno go przesadzono do mojego stołu. Nie widziałem go za bardzo w akcji on zresztą mnie też. Dlatego jego call po moim cbet z powodował że właśnie zaniechałem kolejnej bareli i zdecydowałem się na chcek na turnie.
Celebes mógł byś napisać coś więcej o floating-u?

Stary/a/e
Domyślne
12-04-2011, 14:52
(#4)
Celebes87's Avatar
Since: May 2010
Na pewno lepiej jest rozgrywać damy z pozycją, jednak wciąż nie możesz dawać zbyt tanio oglądać flopa. Lepiej wygrać agresywniej kilka mniejszych pul niż budować pule a potem je przegrywać jeżeli nie ma się doświadczenia w grze po flopie.

Floating jest takim bardziej zaawansowanym blefem. Nie polecam tego stosować niedoświadczonym graczom, na jego sukces składa się sporo czynników. Polega on na callu zagrania przeciwnika z intencją przejęcia tej puli w dalszej części rozgrywki. Większość graczy TAG gra bet przed flopem i c-bet na flopie w praktycznie wszystkich sytuacjach jeżeli jest w puli przeciwko jednemu przeciwnikowi. Jeżeli jednak nie trafia nic, a Ty callujesz jego zagranie na flopie, to zwykle taki zawodnik gra check na turnie. Wtedy jeżeli Ty zabetujesz z praktycznie niczym, bo na flopie callowałeś z niczym, to on ze swoim 'niczym' nie będzie mógł Ciebie callnąć, bo gracze tight mają to do siebie, że lubią pasować pule w których nie są praktycznie pewni zwycięstwa. Jednak jest to na tyle złożone zagranie, które opiera się na obserwacji przeciwnika, jego statystykach, strukturze flopa i karty spadającej na turn, że naprawdę warto mieć doświadczenie zanim zacznie się stosować taką taktykę.

Stary/a/e
Domyślne
12-04-2011, 17:56
(#5)
v KALI v's Avatar
Kolejne dzięki. zauważyłem że jetem bardzo często ofiarom floating-u. Co oczywiście jest moją winą często tak właśnie zagrywam jak opisałeś gracza TAG. Gracz TAG rozumiem tight aggressive? Będę musiał zmienić taktykę i ograniczyć tą linię gry szczególnie wtedy gdy nie mam przewagi pozycji nad przeciwnikiem.

Stary/a/e
Domyślne
15-04-2011, 19:55
(#6)
DaWarsaw's Avatar
Since: Dec 2010
Supernova
przede wszystkim sam postawiles sie w tej sytuacji. niemal minimalne podbicie bez pozycji powoduje, ze przeciwnicy na nizszych (ale i wyzszych) limitach sa zobligowani do dorzucenia i NIE POPELNIAJA BLEDU. A potem musisz zgadywac na flopie.

Stary/a/e
Domyślne
17-05-2011, 11:24
(#7)
HansKloss70's Avatar
Since: Jan 2010
No fakt - to są zawsze trudne decyzje w takich sytuacjach.
Rzeczywiście jak już wszyscy zauważyli za mały rise przed flopem. Ale ja o czymś innym przy tej okazji. Jak nie wiem z kim gram, to szybko szukam "statów" przeciwnika na np http://www.officialpokerrankings.com oraz sprawdzam na ilu stołach gra jednocześnie .
W tym przypadku jeżeli byłby to niezły gracz to rzeczywiście można go z dużym prawdopodobieństwem obstawić na tego K w ręce a nawet KK. Zauważyłem, że z bardzo mocnymi rękami na słabszych pozycjach często tak rozgrywane są takie ręce. Tym bardziej, że Ty podbijasz na SB a on spokojnie call'uje.