Stary/a/e
Domyślne
Marcin "Goral" Horecki - 08-12-2010, 11:39
(#1)
IP.pl's Avatar
Since: Dec 2010
(Administrator)

Marcin "Goral" Horecki jest byłym reprezentantem Polski w narciarstwie alpejskim i ma na swoim koncie medale zdobyte w zawodach w kategorii juniorów oraz seniorów. Przez kontuzję zmuszony został do rezygnacji z dalszej kariery sportowej. Najpierw zainteresował się grą karcianą Magic: The Gathering, a następnie pokerem i zaczął grać na PokerStars. Karierę pokerową rozpoczął od gier na wirtualne pieniądze. Następnie szlifował swoje umiejętności w grach i turniejach na niskie stawki, budując przy okazji solidny bankroll. Jego największym pokerowym osiągnięciem jest zajęcie w turnieju No Limit Hold'em trzeciego miejsca podczas 5 sezonu EPT w Londynie za co otrzymał $532.111. Marcin jest wielkim fanem sportów zimowych, w szczególności narciarstwa oraz skoków narciarskich. Nadal grywa w Magic: The Gathering. Lubi podróżować, grać w tenisa oraz być na bieżąco ze światem finansów. Jest członkiem Teamu PokerStars Pro, jego pseudonim na PokerStars to „Goral".

Stary/a/e
Domyślne
11-05-2011, 14:34
(#2)
HansKloss70's Avatar
Since: Jan 2010
DaWarsaw ma swoim CV napisane jak długo gra w Pokera. Tutaj tego nie ma.

Czyli moje pytanko - jak długo grasz i po jakim czasie gry zacząłeś nie przegrywać ?

Stary/a/e
Domyślne
18-05-2011, 22:11
(#3)
Goral's Avatar
Since: Oct 2010
Zaczalem w wakacje 2004. Najpierw tylko i wylacznie gralem freerole oraz czytalem literature i materialy w sieci (przez okolo w sumie 3 miesiace) a dopiero potem jak zaczalem w nich czesciej dochodzic dalej niz odpadac na poczatku sprobowalem na real money i w sumie od samego poczatku wygrywalem pomimo gry na wyższych niz micro stawki. Ale nalezy pamietac, ze wtedy poziom byl duzo nizszy i latwiej bylo wygrawac, nawet majac powazne braki w strategii .

Marcin "Goral" Horecki

Stary/a/e
Domyślne
16-06-2011, 16:42
(#4)
tmkkmt's Avatar
Since: Feb 2011
BronzeStar
Jak uważasz, czy jeżeli moj bankroll jako początkującego (ale po szkole intelli poker,strategy poker,itd i literaturze gwiazd pokera)w turniejach sng powinienem miec ok 50krotnosc do wpisowego czyli wiadomo 50$ wchodze tylko za 1$.Moje pytanie to czy mogę próbować np. bankrolla wpłatę 500$ i grać w turniejach za 50$ i mięć szansę na większy zysk czy lepiej ostudzić emocje i zostać przy 1-3$ i tam nazbierać dośw.? Moje obawy związene są z tym że za 1$ jest mnóstwo ludzi nie potrafiących grać i potrafią moje przebicie AKs na 4bb przebić all in z 29o.I owszem ten jeden gracz w dłższym czasie będzie stratny ale takich graczy jest duuużo-na mnie jednegoheheh. Czy jako zawodowiec możesz powiedzieć że na wyższych stawkack jest wiecej graczy z umiejętnościami czy jest po równo i chodzi tylko o oto że mają większa kase?

Stary/a/e
Domyślne
17-06-2011, 02:58
(#5)
DaWarsaw's Avatar
Since: Dec 2010
Supernova
oczywiscie pytanie do Gorala, ale pozwole sobie wtracic swoje dwa grosze - moim zdaniem myli sie kazdy, kto uwaza, ze lepiej jest grac z lepszymi graczami, a gorzej ze slabymi. Wygrane w pokera pochodza w zdecydowanej wiekszosci od graczy, ktorzy sa od nas slabsi.

Stary/a/e
Domyślne
17-06-2011, 12:28
(#6)
Celebes87's Avatar
Since: May 2010
Dodam, że warto zdobyć doświadczenie na niższych stawkach. Poznać specyfikację graczy, nauczyć się odróżniać graczy słabych od tych lepszych (bo dobrzy gracze również grindują nawet na najniższych limitach). To, że przeczytałeś kilka książek i artykułów nie znaczy, że jesteś dobrym, wygrywającym pokerzystą. Doświadczenie robi swoje, a nie zdobędziesz go grając 1 turniej za 27$. Moim zdaniem lepiej sukcesywnie zwiększać ilość stolików na niższych stawkach, niż wchodzić na wyższy limit i grać 1-2 stoliki.

Stary/a/e
Domyślne
28-06-2011, 00:44
(#7)
Goral's Avatar
Nie polecam jakis duzych wplat dla nowych graczy, lepiej budowac bankrola powoli idac do gory stawkami. A jesli bankrol nie rosnie to znaczy, ze wyzej raczej by malal wiec lepiej nizesz cwiczyc umiejetnosci

Marcin "Goral" Horecki

Stary/a/e
Domyślne
26-09-2011, 08:16
(#8)
Pojutrze's Avatar
Since: Mar 2010
Zgadzam się z tmkkmt,
Ostatnio moje AK zostało zniszczone na riverze z 62 przez reprezentanta Rumuni, który często zagrywał tekiego typu ręce, na pre-floop stawiając all-in nawet mimo wcześniejszego przebicia
Na szczęście większość takich rozdań kończy się sukcesem, lecz trzeba się liczyć że są tacy a nie inni gracze

p.s. Czy pół roczna przerwa może mieć duży wpływ na przebieg mojej gry ?

Stary/a/e
Domyślne
27-10-2012, 14:42
(#9)
GumboX's Avatar
Since: Feb 2010
Witam, Pytanko do Górala <o ile ten wątek jest jeszcze aktualny> gram w MtG od ok 10lat, ale dopiero od roku/2 lat bardziej competetive. Moje pytanie brzmi jakie widzisz podobieństwa mtg do pokera i ile wyniosłeś z mtg w świat pokera, co konkretnie Ci pomogło w pokerze poprzez wcześniejsze doświadczenie z mtg.

Stary/a/e
Domyślne
krakus73 - 19-11-2012, 15:22
(#10)
krakus73's Avatar
Wiam na jednym z szkolen goral mowil o tabelce push or fold padalo tez tam nazewnictwo M8 , M10nigdzie nie moge znalesdz takiej tabelki moze ktos ma linka to bede wdzieczny