Stary/a/e
Domyślne
Strategia w Heads Up - 09-12-2010, 17:35
(#1)
Goral's Avatar
Since: Oct 2010
HU czyli Head Up to najciekawsza odmiana pokera, gdyz bedzie tutaj wystepowal czynnik psychologiczny (gramy tylko z jednym przeciwnikiem i musimy go rozczytac) oraz uklady beda zwykle niezbyt mocne. Para w Heads Up jest juz niezlym ukladem, dlatego wlasnie agresja oraz blef maja tutaj spore znaczenie.

Osobom, ktore poznaly juz podstawy pokera na stolach 9 i 6 osobowych polecam poprobowanie gier HU. Moze wlasnie ten typ przypadnie Wam najbardziej do gustu?

Marcin "Goral" Horecki
Team PokerStars Pro

Stary/a/e
Domyślne
10-03-2011, 18:35
(#2)
Jobdzik's Avatar
Since: Mar 2011
Jak grac HU cashowe? Jak SNG HU? Jakies konkretne rady?

Stary/a/e
Domyślne
13-03-2011, 21:55
(#3)
EmilYoo's Avatar
Since: Feb 2011
Ze swoich obserwacji zauważam ,że trzeba zdominować przeciwnika tak aby gra była prowadzona pod nas.
Częste podbicia przed flopem . Szybkie rozczytanie gracza (jego zakres rąk , wysokość przebić , z jakimi układami i jak gra) .
Wg. mnie jest to chyba najtrudniejsza "odmiana" w Texas Hold;em .
Chętnie Zobaczyłbym ten temat na jednej z przyszłych sesji prowadzonych na IP .

Stary/a/e
Domyślne
02-05-2011, 18:40
(#4)
Ratuunkuu's Avatar
Since: May 2011
BronzeStar
Bez wątpienia tutaj najlepsza jest taktyka aggressive ! Na tight to można ugrać... całe nic !
Goral to może zagrali byśmy HU ?

Stary/a/e
Domyślne
03-05-2011, 20:52
(#5)
art633's Avatar
jezeli grasz aggresive bez kart to co robisz jak przeciwnik re risuje? napisac ze grassz agresywnie kazdy moze, prawidlowo grasz jezeli zawsze jestes agresywny... HU to inna bajka moim zdaniem, i to bardzo skomplikowana... moim zdaniem powinno sie opierac na podbieraniu blindow, ale i na pasowaniu re risow bez kart z co najmniej 3 - 4 kategorii, ale to ze agresywnie przebijam i zgarniama co sie da to oczywista rzecz nawet dla takiego nooba jak ja...

Stary/a/e
Domyślne
04-05-2011, 15:41
(#6)
v KALI v's Avatar
Moim zdaniem HU to prawdziwy test naszych umiejętności pokerowych. Jest to rozgrywka oparta na wiecznym balansie blefu a value bet. Należy się wystrzegać indukcji blefu jak i samemu technikę tą umiejętnie stosować. Musimy szybko i dobrze wyczuć rywala i tak naprawdę pod niego ułożyć strategie. Agresja jest ważna ale na zdrowym poziomie, mając mało żetonów raczej nie poszalejemy . Opłacalne jest też oddanie poczucia wyższości (agresji) naszemu przeciwnikowi, ale w taki sposób aby nie utracić nad nim kontroli.
Osobiście piszę tu o HU z perspektywy gracza turniejowego kiedy to taki pojedynek jest poniekąd pojedynkiem mistrzów przynajmniej danego turnieju . Nawet tu zauważyłem pewną zależność jak diametralnie zmienia się styl gry niektórych przeciwników kiedy dochodzi do HU. Dlatego mamy kilka rozdań na wyczucie czy nasz przeciwnik, nagle zmienił styl gry i stał się bardziej agresywny przy czym blefuje czy też rzeczywiście ma rush. Czy też dalej gra swoje (jeżeli to HU turniejowy).

Ja kiedy zauważę że przeciwnik za wszelka cenę stara się mnie zdominować, a widzę że moja ręka ma dość spory potencjał jak i mój stack. Kiedy nie trafiam flopa (brak drawa lub top pary czy over)i nie mam przewagi pozycji nad graczem zazwyczaj pasuję. Oczywiście nie można robić tego cały czas gdyż nasze zagrania stają się czytelne dla naszego rywala. Czasem warto postawić zakład i albo ukradniemy pot albo po przebiciu przeciwnika oddamy go. Jednak zachęci go to do częstego przebijania nas otwierając jednocześnie drogę do indukcji blefu. Jak już zakwalifikuję się do flopa lubię zagrać check / call, a kiedy trafie coś mocnego na turnie (na flopie oczywiście markuję siłę ręki) i jestem pewien swojego to zmieniam linię gry na check /raise jak nie check / all in. Ta pułapka zazwyczaj u mnie działa. W przypadku ataku all in bardzo często przeciwnik wypłaca mój silny układ.

Jeżeli chodzi o agresywne zagrania z mojej strony to lubię przyzwyczaić przeciwnika do mini raise które zawsze chętnie po pewnym czasie sprawdzi, a co lepsze będzie przebijał. Jeżeli parę razy nadzieje się unas na silny układ pozwoli nam to na blefy w które wclae nie musimy wkładać dużo żetonów. Małe podbicie wykonuje z suited conectorami tak np. w górę ale robię to też z pocekt parami od i to raczej oczywiste z , , : , . Na etapie pre flop kiedy mam parę na ręce gram mini raise i tu w przypadku przebicia od rywala zagrywam all in z parami od . Drawy oczywiście rozgrywam agresywnie często przy tym semi blefuje. Tu oczywiście Pot Odds cały czas biorę pod uwagę.

Zostaje jeszcze blef ja raczej mało go stosuję. Kiedy się na niego decyduje w HU jest to bardziej sytuacja zależna od sytuacji hehe

Ciekawym elementem do wykorzystania może być to jak szybko albo jak wolno decydujemy się na sprawdzenie lub przebicie przeciwnika.

Mój przepis na HU to pozwolenie na blef przeciwnikowi w najmniej odpowiednim momencie i utrzymanie go w świadomości że jego All In zmusi mnie do podania ręki lub mój All In zostanie odebrany jako próba wyrzucenia go z rozdania

Last edited by v KALI v; 04-05-2011 at 15:50..

Stary/a/e
Domyślne
27-06-2011, 17:08
(#7)
rzmcnt's Avatar
Since: Oct 2010
BronzeStar
Odnośnie gry z agresywnym przeciwnikiem - co jest lepsze, calldown czy przebijanie go?

Calldown jest o tyle spoko bo daje nam kontrolę puli i pozwolimy mu się wystrzelać, ale czasami możemy nie wyciągnąć max value
z drugiej strony można go raisować - tyle że tutaj możemy się wyizolować na mocniejsze ręce i/lub go wystraszyć...

Stary/a/e
Domyślne
25-08-2011, 16:56
(#8)
Cisu85's Avatar
Since: Jun 2011
grac kontrole puli (słaba ręka mała pula, dobra ręka duża pula)
na flopie jak złapiesz top pare z kickerem J+ wrzucac stacka na jego cbet

Stary/a/e
Domyślne
Drzewa decyzyjne w HU NLH - 26-12-2013, 00:51
(#9)
aspok123's Avatar
Since: Aug 2011
Witam,
Temat stary ale tak rozglądam się za programami do analizy gry HU na podstawie historii rozdań PS.
Chodzi mi konkretnie o aplikację, która byłaby w stanie drzewa decyzyjne narysować na podstawie takiej historii rozdań po rozegraniu kilku takich HU z tym samym przeciwnikiem.
Ostatecznie jak nic nie znajdę, to chyba napiszę coś swojego, bo jakąś w miarę przyzwoitą bibliotekę do rysowania drzew decyzyjnych w JAVA znalazłem (JGraphX) i łatwo na drukarkę się to wysyła do poanalizowania na spokojnie bez kompa później:

Historię rozdań PS w JAVA dosyć łatwo się czyta więc powinno dać radę to uśrednić i rozrysować...

Próbowałem drzewa decyzyjne rysować w DOT Graphviz - Graph Visualization Software, ale nie mogłem znaleźć jak opisać tam strzałki

więc chyba najlepiej będzie zrobić sobie aplikację w JAVA do analizy tych historii rozdań PS... w szczególności HU NLH i HU PLO ...

Last edited by aspok123; 26-12-2013 at 00:58..